Kanał Regatowy w Parku Śląskim zostanie zmodernizowany. Ogłoszono przetarg

Park Śląski ogłosił przetarg na modernizację Kanału Regatowego. Inwestycja zostanie podzielona na dwie części i obejmie także otoczenie kanału.

fot. Park Śląski
Park Śląski Kanał Regatowy

Kanał Regatowy znajduje się w centralnej części Parku Śląskiego. To obiekt urokliwy, ale mocno zniszczony. Na zbiorniku znajduje się wyspa, do której prowadzą dwa mostki, ale od kilku lat nie można na nią wejść.

- Przewiązka pomiędzy jedną stroną kanału a drugą z uwagi na względy bezpieczeństwa jest nieczynna. W przyszłości to się zmieni, a spacerowicze będą mogli w pełni korzystać z uroków akwenu – zapewniają w Parku Śląskim.

W piątek, 20 maja 2022 r., Park Śląski ogłosił przetarg na pierwszą część modernizacji kanału. Zadanie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i buduj”. Powierzchnia robót w pierwszym etapie zajmie blisko 31 tys. metrów kwadratowych.

- Prace obejmą m.in. odtworzenie istniejących murów oporowych i betonowych w granicy kanału z zachowaniem jego kształtu. Zbiornik zostanie opróżniony, by tak się stało, konieczne jest otamowanie go od strony Stawu Przystań – informuje Mariusz Wal z Parku Śląskiego.

Modernizacja Kanału Regatowego ma potrwać dwa lata

Inwestycja zakłada także wymianę instalacji elektrycznej i wodociągowej. Wymienione zostaną też kładki prowadzące na wyspę, a na samej wyspie zostanie zerwana nawierzchnia. Jej modernizacja przewidziana jest dopiero w drugim etapie inwestycji, która obejmie także otoczenie kanału.

- Podzielenie inwestycji na dwie części było celowe. W Parku Śląskim prowadzonych jest sporo prac, niebawem będzie ich jeszcze więcej. Rozbicie spowoduje zniwelowanie niedogodności, które wpisane są przy tego typu zadaniach – tłumaczy Mariusz Wal.

Całość robót związanych z modernizacją kanału i jego otoczenia ma potrwać dwa lata.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park Śląski Ogród Bylinowy

Modernizacja Ogrodu Bylinowego w Parku Śląskim

Park Śląski Fala

Nowa Fala w Parku Śląskim coraz bliżej!

Park Śląski Odbudowany polder przeciwpowodziowy 1

Park Śląski zabezpieczony przed podtopieniami

Park Śląski Źrebaki

„Źrebaki” wróciły do Parku Śląskiego

Chorzów zoo pingwiny w basenie

Pingwiny wróciły na zewnętrzny wybieg chorzowskiego zoo

Park Śląski pole kempingowe

W Parku Śląskim powstanie pole kempingowe

Stawy planetarium slaskie

Park Śląski: Modernizacja stawów przy...