Kanał Regatowy i Ośrodek Sportów Wodnych w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Kanał Regatowy w Parku Śląskim zostanie zmodernizowany. Ogłoszono właśnie przetarg na tę inwestycje. Zanim ruszą prace zapraszamy na powrót do przeszłości. Zobaczcie w naszej galerii jak wyglądały Kanał Regatowy i Ośrodek Sportów Wodnych kilkadziesiąt lat temu.

Kanał Regatowy wraz z Dużym Stawem od początku wpisany był w krajobraz Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. To aż 7 hektarów powierzchni stawu i 550 metrów kanału. Jednak dziś to miejsce jest tylko cieniem dawnej atrakcji. Od kilku lat nie można nawet wejść na wyspę znajdującą się na kanale, bo prowadzące na nią mostki zagrażają bezpieczeństwu.

Ogłoszono przetarg na modernizację Kanału Regatowego

W piątek, 20 maja 2022 r., Park Śląski ogłosił przetarg na pierwszą część modernizacji Kanału Regtowego. Zadanie realizowane będzie w formule „zaprojektuj i buduj”. Powierzchnia robót w pierwszym etapie zajmie blisko 31 tys. metrów kwadratowych.

Prace obejmą m.in. odtworzenie istniejących murów oporowych i betonowych w granicy kanału. Wymienione zostaną też kładki prowadzące na wyspę. Drugi etap obejmie samą wyspę oraz otoczenie kanału.

Kanał Regatowy w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Zanim zaczną się prace zapraszamy do naszej galerii, gdzie pokazujemy jak wyglądały Kanał Regatowy oraz Duży Staw kilkadziesiąt lat temu.

Pierwsza część zdjęć pochodzi z albumu „Oaza pod rudym obłokiem” z 1975 r. Wtedy na terenie Dużego Stawu, połączonego z Kanałem Regatowym, działał Ośrodek Sportów Wodnych i – jak widać na zdjęciach – można było pływać nie tylko kajakami czy rowerami wodnymi. Były też żaglówki, a nawet motorówki i narty wodne!

Pozostałe fotografie to skany pocztówek i zdjęć pochodzące z serwisu fotopolska.eu. Cześć zdjęć w oryginale była czarno-biała, ale dla lepszego efektu postanowiliśmy je pokolorować.

Park Śląski Kanał Regatowy

Może Cię zainteresować:

Kanał Regatowy w Parku Śląskim zostanie zmodernizowany. Ogłoszono przetarg

Autor: Maciej Poloczek

23/05/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon