Kanał Regatowy i Ośrodek Sportów Wodnych w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Trwa modernizacja Kanału Regtowego w Parku Śląskim. Wrócą tam kajaki i łódki. Zanim to jednak nastąpi powspominajmy jak kiedyś prezentował się Kanał Regatowy i Duży Staw. Zajrzyjcie do naszej sentymentalnej galerii.

Kanał Regatowy wraz z Dużym Stawem od początku wpisany był w krajobraz Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. To aż 7 hektarów powierzchni stawu i 550 metrów kanału. Ta wodna atrakcja jednak podupadła, a na wyspę od lat nie można było nawet wejść, bo prowadzące na nią kładki zagrażały bezpieczeństwu.

Doczekaliśmy się jednak modernizacji Kanału Regatowego. Ten etap obejmie m.in. remont nabrzeży kanału, wyspy oraz prowadzących na nią kładek, a także odmulenie kanału.

Kanał Regatowy w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Zanim wrócą tam łódki i kajaki zapraszamy do naszej galerii, gdzie pokazujemy jak wyglądały Kanał Regatowy oraz Duży Staw kilkadziesiąt lat temu.

Pierwsza część zdjęć pochodzi z albumu „Oaza pod rudym obłokiem” z 1975 r. Wtedy na terenie Dużego Stawu, połączonego z Kanałem Regatowym, działał Ośrodek Sportów Wodnych i – jak widać na zdjęciach – można było pływać nie tylko kajakami czy rowerami wodnymi. Były też żaglówki, a nawet motorówki i narty wodne!

Pozostałe fotografie to skany pocztówek i zdjęć pochodzące z serwisu fotopolska.eu. Cześć zdjęć w oryginale była czarno-biała, ale dla lepszego efektu postanowiliśmy je pokolorować.

Sentymentalna przejażdżka Elką

Może Cię zainteresować:

Sentymentalna przejażdżka „Elką”. Parkowa kolejka na starych zdjęciach

Autor: Redakcja

05/12/2023

Kąpielisko "Fala" w czasach świetności

Może Cię zainteresować:

Kąpielisko "Fala" w czasach świetności. Przypomnijmy sobie jak było

Autor: Redakcja

24/06/2023

Wesołe Miasteczko koloryzowane APK

Może Cię zainteresować:

Śląskie Wesołe Miasteczko. Tak rodził się pierwszy w Polsce lunapark

Autor: Redakcja

07/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon