KajTeroz, czyli chorzowski rower miejski rusza na wiosnę

W tym roku pandemia nie powstrzyma rowerzystów z Chorzowa. Pierwszego dnia wiosny, w niedzielę 21 marca, rusza KajTeroz, czyli chorzowski rower miejski.

Kajteroz

W ubiegłym roku, z powodu pandemii koronawirusa, KajTeroz ruszył dopiero w maju, ale tym razem – jak informuje chorzowski ratusz – rowery miejskie będą dostępne już z początkiem wiosny. Sieć KajTeroz tworzy 46 stacji i flota 460 jednośladów, w tym rowery dziecięce, tandemy, cargo i wyposażone w fotelik dla dziecka. Operator systemu nie podaje na razie ile stacji i rowerów będzie dostępnych od niedzieli, 21 marca.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru w Chorzowie?

Przez pierwsze piętnaście minut za wypożyczenie roweru miejskiego w Chorzowie nie zapłacimy nic. Za pierwszą godzinę jazdy 1 zł, za kolejną dodatkowe 2 zł, a za trzy godziny wypożyczenie w KajTeroz w sumie 6 zł. Żeby skorzystać z roweru trzeba mieć aktywne konto w aplikacji i posiadać na nim minimum 10 zł lub podpiąć do niego kartę kredytową.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Równo ze startem KajTeroz rozpoczyna się trening przed przed walką o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Do zabawy przyłączyło się już 29 miast. Poza Chorzowem to m.in.: Mysłowice, Piekary Śląskie, Tychy i Żory, ale także bardziej odległe jak: Kołobrzeg, Grudziądz, Suwałki czy Białystok. Tegoroczna rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski odbędzie się w dniach 1 – 30 czerwca. W ubiegłym walkę o puchar wygrało miasto Nowa Sól.

fot. FB/KajTeroz

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon