Jeździli bez prawa jazdy, teraz mogą trafić za kratki

Jednemu nie przeszkadzał zakaz kierowania pojazdami, dwóch innym cofnięte uprawnienia – policjanci z Chorzowa zatrzymali kierowców bez prawa jazdy. Za złamanie przepisów mogą trafić za kratki nawet na kilka lat.

Pol cho

W poniedziałek, 20 lipca, policjanci z chorzowskiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole, które miały poprawić bezpieczeństwo na drogach. Jak się okazało na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać.

- Pierwsza kontrola samochodu marki Audi, która została przeprowadzona przy ul. Mariańskiej w Chorzowie potwierdziła, że 49-letni kierujący posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami. Za takie przestępstwo kierującemu może grozić aż 5 letni pobyt za kratami – informuje policja.

Kolejny kierowcy bez prawka wpadli przy ul. Kalidego. Najpierw 31-latek za kierownicą BMW, który miał cofnięte uprawnienia. Chwilę później kierowca Volkswagena, także z cofniętymi uprawnieniami. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem bez uprawnień musi się liczyć z tym, że będzie musiał zapłacić za usunięcie pojazdu z drogi. Dodatkowo, w przypadku kolizji, będzie musiał pokryć wszelkie koszty.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon