Jest nowy rządowy pełnomocnik ds. górnictwa węgla kamiennego. W końcu!

Nowym rządowym pełnomocnikiem ds. górnictwa węgla kamiennego został Jonasz Drabek. Ta nominacja wypełni lukę po Adamie Gawędzie, który został odwołany ze stanowiska po koniec marca.

Pelnomocnik

Nowy pełnomocnik ds. górnictwa od lat związany jest z branżą

Jonasz Drabek do tej pory był dyrektorem Departamentu Górnictwa w Ministerstwie Aktywów Państwowych i realizował zadania związane z restrukturyzacją i zarządzanie sektorem górnictwa węglowego. Teraz będzie to łączył z funkcją pełnomocnika ds. górnictwa węgla kamiennego.

- Jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu inżynierii finansowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami na Politechnice Śląskiej. Pracował w oddziałach robót przygotowawczych na wszystkich stanowiskach od stażysty do wyższego dozoru górniczego. Jest ratownikiem górniczym – czytamy w rządowym komunikacie.

Od półtora miesiąca nie było pełnomocnika ds. górnictwa

Nominacja Jonasz Drabka na stanowisko pełnomocnika ds. górnictwa wypełnia lukę po Adamie Gawędzie, który 27 marca 2020 r. został odwołany ze stanowiska wiceministra aktywów państwowych i pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego. Od półtora miesiąca to stanowisko był nieobsadzone, a był to szczególnie trudny czas dla tej branży.

fot. www.gov.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon