Jesienią nowy park handlowy w Chorzowie Batorym

Jedna z najnowszych inwestycji marki Vendo Park powstanie w Chorzowie. Deweloper potwierdził portalowi miasto.pro zamiar budowy parku handlowego i podał planowany termin prac.

Vendo Park

O planach budowy parku handlowego w Chorzowie Batorym pisaliśmy już na początku listopada ubiegłego roku. Wtedy znana była jednak właściwie tylko lokalizacji inwestycji.

Gdzie w Chorzowie powstanie Vendo Park?

Już w grudniu 2019 r. spółka Trei Real Estate, do której należy marka Vendo Park, kupiła ponad 1,5 ha gruntu w Chorzowie Batorym. To były teren huty przy ulicach Szpitalnej i 16 Lipca, obok istniejącego już sklepu marki Lidl.

Deweloper zamierza tam postawić cztery obiekty handlowo-usługowe. Jak informuje portal miasto.pro firma nie zdradziła jeszcze budżetu inwestycji, ani wyglądu chorzowskiego Vendo Parku.

Kiedy otwarcie parku handlowego w Chorzowie Batorym?

– Start budowy projektu planowany jest na wiosnę 2021 r., a otwarcie na jesień tego samego roku – informuje Maja Michalak z biura prasowego Trei Real Estate (za miasto.pro).

W województwie śląskim działają działają dwa Vendo Parki, w Dąbrowie Górniczej i Częstochowie. Wśród ich najemców są takie marki jak: Dealz, JBB, KiK, Maxi Zoo, Neonet, Pepco, Rossmann, Action czy Tedi. Na razie nie wiadomo jednak, które z tych marek zobaczymy w Chorzowie.

– W tym gronie znajdą się najemcy typowi dla obiektów sieci Vendo Park, a należą do nich: sklepy odzieżowe, odzieżowo-przemysłowe, RTV/AGD, drogeria czy sklep spożywczy – podało portalowi miasto.pro biuro prasowe dewelopera.

Sieć Vendo Parków Grupa Trei Real Estate rozwija w Polsce, Czechach i na Słowacji.

FB/Vendo Park Polska

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Vendo park chorzow batory

Vendo Park w Chorzowie Batorym - wygląd i termin ukończenia

Vendo1

Ruszyła budowa Vendo Parku w Chorzowie Batorym

Chorzow przejscie na flocie

Chorzów: Przejście podziemne na Flocie znów do...

Drogeria hazard

Wyjątkowa drogeria w Chorzowie Batorym

Willa redena wizualizacja

Chorzów: Willa Redena, czyli czarny...

Chorzow amelung

Chorzów Amelung. Miejsce wypoczynku i rekreacji

Chorzow bezdomni

Chorzów: Uratowano dwóch mężczyzn od zamarznięcia