Jechał za szybko i pod wpływem narkotyków, a na tym nie koniec!

Młody kierowca przekroczył w Chorzowie dopuszczalną prędkość, więc został zatrzymany przez policjantów z drogówki i... to był początek jego problemów. 23-latek z Rudy Śląskiej usłyszał kilka zarzutów.

Policja radiowóz

Policjanci z chorzowskiej grupy SPEED we wtorek, 11 stycznia 2022 r., tuż po godz. 13.00 zatrzymali kierowcę Peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość o prawie 40 km/h. Okazało się, że było to najmniejsze zmartwienie 23-latka z Rudy Śląskiej. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a w dodatku jest poszukiwany do odbycia kary więzienia.

- W trakcie czynności policjanci zwrócili uwagę na nienaturalne zachowanie mężczyzny, jednak badanie alkomatem dało wynik negatywny, w związku z tym postanowili sprawdzić go jeszcze, czy przypadkiem nie jest pod wpływem narkotyków. Badanie testerem DrugWipe szybko rozwiało wszelkie wątpliwości, wynik jednoznacznie wskazał, że wsiadł on za kierownice pod wpływem amfetaminy – informują chorzowscy policjanci.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli u niego 35 dilerskich porcji amfetaminy oraz marihuanę. Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów i czeka go rozprawa sądowa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon