Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów: Zespół stać na to, żebyśmy grali o zwycięstwa

- Nie przystępujemy do tej ligi z obawami czy strachem, tylko świadomi swoich sporych atutów – podkreśla Tomasz Foszmańczyk, kapitan Ruchu Chorzów. W piątek, 15 lipca 2022 r., Niebiescy zagrają inauguracyjny mecz sezonu 2022/2023 w Fortuna 1. lidze.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Przygotowania Niebieskich do sezonu były krótkie, ale intensywne. Obyło się jednak bez urazów i poważniejszych przerw pojedynczych zawodników – na konferencji prasowej przed startem sezonu Fortuna 1. ligi mówił Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów. Pierwszy mecz w piątek, 15 lipca, ze Skrą Częstochowa.

- Z każdym dniem było coraz lepiej i jesteśmy gotowi na piątek – podkreślił trener Niebieskich.

Prawie połowa składu zespołu to nowi zawodnicy. - Przyszli fajni goście do szatni – ocenił Tomasz Foszmańczyk, kapitan Ruchu Chorzów. Dodał, że to pozwoliło zbudować fajną drużynę i podtrzymać tę atmosferę, która była na Cichej.

- Cieszę się z tego, bo jeżeli w szatni będzie wszystko w porządku, będzie dobra atmosfera, to na boisku jest dużo łatwiej o wyniki – zaznaczył Foszmańczyk.

Na Cichej nie obawiają zespołów z 1. ligi

Jakie plany przed startem sezonu? Przeskok w dwa lata o dwie klasy rozgrywkowe, to nie jest łatwe – mówił trener Skrobacz. Dodał jednak, że wierzy w to, że zespół pójdzie dalej na tej euforii po awansie do 1. ligi.

- Wierzę, że kibice nas poniosą i też będziemy zdobywać punkty. Zespół na pewno stać na to, żebyśmy grali o zwycięstwa – podkreślił szkoleniowiec Niebieskich.

Tomasz Foszmańczyk dodał, że na Cichej udało się stworzyć taki zespół, że nie muszą się obawiać. - Nie przystępujemy do tej ligi z obawami czy strachem, tylko świadomi swoich sporych atutów. Nie tylko na trybunach, ale przede wszystkim na boisku. Postaramy się to potwierdzić już w najbliższy piątek – mówił.

Ból głowy trenera Niebieskich

Zaznaczył jednak, że jest duża różnica poziomów między 2. a 1. ligą. Szczególnie w jakości poszczególnych piłkarzy, bo jest dużo zawodników, którzy „zeszli” z Ekstraklasy. Dodał, że jeśli pojawią się błędy, to trzeba będzie się liczyć z tym, że padnie bramka – czego w 2. czy 3. lidze nie było. - Trzeba będzie być cały czas skoncentrowanym na 100% - podkreślił.

Przed pierwszym spotkaniem do dyspozycji trenera są prawie wszyscy piłkarze Niebieskich (jedynie Maciej Sadlok jest kontuzjowany). Jarosław Skrobacz mówił o dużym „bólu głowy”, bo wszyscy chcą zagrać. Dodał, że wyjściową jedenastkę ma już ułożoną w głowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Puszcza Niepołomnice

Ruch Chorzów wiceliderem. Trener Niebieskich tonuje nastroje

Chorzów stadion Cicha 6

Cicha gotowa na ligowe rozgrywki

Mateusz Winciersz Ruch Chorzów

Kolejny powrót na Cichą

Ruch Chorzów prezentacja

Drużyna Ruchu Chorzów zaprezentuje się w… Mikołowie

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę

Ruch Chorzów

Sezon w liczbach. Ruch Chorzów podsumował rozgrywki

Daniel Szczepan

Najlepszy strzelec Niebieskich zostaje na Cichej!