Jarosław Skrobacz nowym trenerem Ruchu Chorzów

Nowym trenerem pierwszej drużyny Ruchu Chorzów został Jarosław Skrobacz – poinformowały władze klubu z Cichej. Doświadczony szkoleniowiec związał się z Niebieskimi roczną umową. Jego asystentem będzie były piłkarz Ruchu, Jan Woś.

– Ruch Chorzów to wielki Klub. Chciałbym żeby nasza wspólna praca – zawodników i sztabu – dorównała tradycjom i abyśmy na każdym kroku udowadniali, że zasługujemy na to, żeby tutaj być – mówi Jarosław Skrobacz (za ruchchorzow.com.pl).

Jarosław Skrobacz urodził się 11 sierpnia 1967 r. w Wodzisławiu Śląskim. Karierę szkoleniową rozpoczął w swoim rodzinnym mieście z Odrę. Współpracował w roli asystenta m.in. z Waldemarem Fornalikiem, Franciszkiem Smudą czy Leszkiem Ojrzyńskim. Później samodzielnie prowadził Odrę, Naprzód Rydułtowy i Pniówek Pawłowice.

W latach 2016 - 2020 był trenerem GKS Jastrzębie, z którym wywalczył dwa awanse – z trzeciej do drugiej oraz z drugiej do pierwszej ligi. W zakończonym sezonie pracował z drużyną Miedzi Legnica, z którą zajął 7. miejsce w rozgrywkach I ligi. Posiada najwyższą licencję trenerską – UEFA Pro.

Jan Woś asystentem Jarosława Skrobacza

Asystentem trenera Skrobacza będzie Jan Woś, piłkarz Ruchu w latach 2001-2002. Rozegrał w barwach Niebieskich 55 oficjalnych spotkań i strzelił w nich 15 bramek. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2011 r. w Skrze Częstochowa. Później prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Z Jarosławem Skrobaczem jako asystent pracuje od 2018 r. – najpierw w GKS-ie Jastrzębie, a w zakończonym sezonie w Miedzi Legnica. Również posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon