Jak poprawić wygląd asymetrycznych ust? Pomoże lekarz medycyny estetycznej

Asymetryczne usta to dla wielu kobiet powód kompleksów. Zbyt duża warga dolna w stosunku do wąskiej wargi górne lub też asymetria pomiędzy kącikami ust mogą pogarszać samopoczucie każdej osoby, której zależy na atrakcyjnym wyglądzie. W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy lekarza medycyny estetycznej i wykonać zabieg modelowania ust. Co warto o nim wiedzieć?

Usta 1024x618

Zabieg powiększania i modelowania ust jest jednym z najczęściej prowadzonych zabiegów medycyny estetycznej. Obecnie w ofercie ma go niemalże każdy gabinet, który oferuje wówczas swoim klientkom kompleksową pomoc w poprawie wygląd ust oraz całej twarzy.

Kobietom chcącym wykonać modelowanie ust Chorzów także daje taką możliwość – z usługami i cennikami gabinetów medycyny estetycznej można zapoznać się już teraz online.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Do wykonania zabiegu modelowania ust w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Jest to jeden z najczęściej stosowanych specyfików w celu poprawy urody, który ma naturalne pochodzenie i występuje w skórze człowieka.

Kwas hialuronowy ma formę żelu i wiąże cząsteczki wody. W skórze odpowiada on za jej właściwy poziom nawilżenia oraz za jędrność, elastyczność, brak zmarszczek. W medycynie estetycznej związek ten jest stosowany jako wypełniacz. Za jego pomocą można między innymi zredukować zmarszczki, poprawić owal twarzy, ale także powiększyć i wymodelować usta.

Jak przebiega zabieg modelowania ust?

Zabieg polegający na modelowaniu asymetrycznych ust polega na wstrzyknięciu w nie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego, aby dzięki temu nadać im pożądany wygląd. Kwas jest wtedy rozmieszczany tak, aby zniwelować asymetrię, czyli usta po zabiegu będą wyglądały równo i atrakcyjnie.

Pierwszym etapem procedury jest konsultacja ze specjalistą – lekarzem medycyny estetycznej. Sprawdza on kondycję skóry ust i przy braku przeciwwskazań dopuszcza pacjentkę do zabiegu. Następnie uzgadnia z nią efekt zabiegu, dobierając odpowiednią ilość kwasu hialuronowego.

Przed zabiegiem znieczula się skórę wokół ust, ponieważ zastrzyk z kwasem hialuronowym może boleć. Dzięki znieczuleniu procedura przebiega w komfortowych warunkach i bez stresu.

Następnie, gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz medycyny estetycznej ostrzykuje usta odpowiednią dawką kwasu hialuronowego. Klientka może od razu wrócić do codziennych zajęć, pamiętając o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych.

Efekt modelowania ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez około 12 miesięcy, a potem zabieg można wykonać ponownie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon