Inwestycje drogowe w Chorzowie. Wiceprezydent Marcin Michalik o postępie prac

Zastępca prezydenta miasta, Marcin Michalik, podsumował inwestycje drogowe realizowane w Chorzowie. Dyskretnie przemilczał jednak tę najbardziej opóźnioną.

fot. FB/Miasto Chorzów
Chorzów Hajducka remont

W piątek, 6 maja 2022 r., na oficjalnym profilu Chorzowa w portalu Facebook opublikowano film, w którym podsumowano drogowe inwestycje. Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa, opowiada tam m.in. o pracach ulicach Hajduckiej i Powstańców.

Wiceprezydent zapewnił, że modernizacja ul. Hajduckiej zakończy się w czerwcu i ruszy tam ruch tramwajowy. Do wykonania pozostało jeszcze tylko skrzyżowanie ul. Hajduckiej i al. BOWiD.

- Tam trwały przebudowy ciepłociągu. To się już kończy. Wrócimy za chwilę do prac drogowych i tramwajowych. Na pewno na wakacje będą tam jeździły tramwaje. Będzie tam komfortowy przejazd i inwestycja się zakończy – podkreślił Marcin Michalik.

Także na ul. Powstańców, zgodnie z zapewnieniami wiceprezydenta, prace mają się zakończyć w czerwcu. Marcin Michalik zaznaczył, że ulica jest już skończona do wysokości skrzyżowania z ul. Sobieskiego. - W tej chwili trwają prace gazowni od ul. Sobieskiego do Rynku. Na wakacje ta droga będzie przejezdna. Na wakacje inwestycja zostanie zakończona – mówi na filmie.

Co z ul. 3 Maja?

Wiceprezydent mówił także o ul. Stalowej, która została wyremontowana w ubiegłym roku. Teraz jest tam budowany chodnik. Marcin Michalik dyskretnie przemilczał najbardziej opóźnioną inwestycję drogową w Chorzowie, czyli przebudowę ul. 3 Maja. Według ostatnich informacji z chorzowskiego Urzędu Miasta i spółki Tramwaje Śląskie prace mają się tam zakończyć w grudniu. To rok po terminie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów remonty dróg

Kiedy zakończą się prace na 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców?

Chorzów Batory ul Stalowa

Kolejne remonty ulic w Chorzowie. Gdzie i kiedy?

Chorzów przebudowa ul 3 Maja

Nawet rok opóźnienia! Przebudowa dróg w Chorzowie

Powstancow chorzow

Remonty torowisk i dróg w Chorzowie. Na jakim...

Chorzów torowisko ul. Powstańców

Tramwaje wracają na tory w centrum Chorzowa!

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w...

Katowicka tramwaj

Kolejne remonty torowisk w Chorzowie. Co...