„Inteligenci” w Teatrze Rozrywki. Antymoralitet rodzinny o wojnie polsko-polskiej

Na pozór szczęśliwa, poukładana i liberalna rodzina. Jednak ma swojego „trupa w szafie”. Dramat „Inteligenci” w reżyserii Wojciecha Malajkata pokazuje największe demony polskiego społeczeństwa. W niedzielę, 4 września 2022 r., zostanie dwukrotnie wystawiony na deskach chorzowskiego Teatru Rozrywki.

Inteligenci

„Inteligenci" to antymoralitet rodzinny o wojnie polsko-polskiej. Pokazuje inteligencką parę z długim stażem, która wychowuje dwóch synów. Uważają się za postępowych rodziców, ale kiedy podczas rodzinnej uroczystości okazuje się, że jeden z synów może mieć związek z pobiciem czarnoskórego kolegi, na jaw wychodzą sekrety i urazy skrywane przez lata.

- Autor sztuki Marek Modzelewski i reżyser Wojciech Malajkat sprawnie i z humorem opowiadają historię jednej rodziny, ale kontekst tej opowieści jest uniwersalny. To już nie tylko konflikt małżeński czy pokoleniowy, to znana wszystkim wojna polsko-polska, która toczy się w czterech ścianach wielu domów – czytamy na stronie Teatru Rozrywki.

Autor za pomocą zaledwie czterech bohaterów zdołał pokazać największe demony polskiego społeczeństwa, takie jak: nietolerancja, zamknięcie na dialog, zatwardziałe tkwienie we własnych poglądach, przylepianie etykiet wszystkiemu i wszystkim oraz brak szczerości w związku.

Spektakl zostanie gościnnie wystawiony na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie w niedzielę, 4 września 2022 r., o godz. 16.00 i 18.00. Wystąpią: Iza Kuna, Agata Kulesza, Wojciech Malajkat, Maciej Tomaszewski i Maciej Łączyński.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon