Informacje

Informacje

Zatrzymano nożownika z Chorzowa

Nozownik

Chorzowscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który zaatakował nożem 41-latka. Nożownik usłyszał już zarzuty, a za usiłowanie zabójstwa najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

Jak informuje policja do zdarzenia doszło we wtorek, 14 lipca. Dyżurny chorzowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o poszkodowanym 41-latku, który został ugodzony nożem. Na miejsce skierowano patrol, ale nożownik zdołał uciec.

- Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni z komisariatu II w Chorzowie. Analizując zapisy monitoringów i przesłuchując świadków, ustalili wizerunek sprawcy oraz jego dane. Niespełna trzy godziny później namierzyli i zatrzymali nożownika w Katowicach – czytamy w komunikacie policji.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu, za usiłowanie zabójstwa, najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

To kolejny nożownik zatrzymany w Chorzowie

To kolejny nożownik, którego zatrzymano w Chorzowie w ostatnich miesiącach. W kwietniu w ręce policji wpadł 18-latek z Bytomia, który na rynku naszego miasta zaatakował nożem 35-latka. Mężczyzna wcześniej okradł jeden ze sklepów w okolicy rynku, a ugodzony nożem mężczyzna próbował go zatrzymać. W ubiegłym miesiącu zatrzymano innego nożownika, który napadł na jeden z lokali w Chorzowie. 29-letni bandyta zranił nożem kobietę, po czym ukradł dwa telefony komórkowe i pieniądze.

fot. KMP w Chorzowie

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search