Informacje

Informacje

Wielkie gotowanie żuru na chorzowskim rynku

Gotowanie Zuru

W najbliższy piątek, 16 października, przypada Światowy Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji na rynku w Chorzowie po raz kolejny odbędzie się wielkie gotowanie żuru, który później zostanie rozdany.

Wielkie gotowania żuru już po raz drugi organizuje w Chorzowie Fundacja Wolne Miejsca. W ubiegłym roku w ogromnym 300 litrowym garze powstało tysiąc porcji tej śląskiej zupy.

W Chorzowie zostanie rozdanych tysiąc porcji żuru

W tym roku wielkie gotowanie żuru rozpocznie się w najbliższy piątek, 16 października, o godz. 9.00. Tego dnia na chorzowskim rynku, w godzinach 9.00 – 11.00, będzie można także skorzystać z porad prawnika ze Stowarzyszenia na Rzecz Rodziny. Swoje stanowisko, między 9.00 a 14.00 będzie miał chorzowski Ośrodek Pomocy Społecznej, a w godzinach 11.00 -14.00 Stowarzyszenie Wspólnota Amazonek „Nadzieja”. Rozdawanie żuru rozpocznie się o godzinie 12.00.

Światowy Dzień Żywności i Walki z Głodem ustanowiony został w roku 1979 przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.

fot. FB/Fundacja Wolne Miejsce

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search