Informacje

Informacje

W Chorzowie stanęła Biksa na Fropy. RAŚ pomaga choremu chłopcu

Biksa2

Chorzowskie koło Ruchu Autonomii Śląska pomaga choremu na cukrzycę chłopcu. Z inicjatywy stowarzyszenie w naszym mieście stanęła „Biksa na Fropy”, gdzie można wrzucać plastikowe nakrętki.

Pierwsza chorzowska „Biksa na Fropy” stanęła przy restauracji Metamorfoza przy ul. Katowickiej 60, w okolicy Teatru Rozrywki.

- Zachęcamy chorzowian do wciepowania fropōw do naszy Biksy (wrzucania plastikowych korków/nakrętek z butelek). Zbieramy korki by pomóc w walce z cukrzycą Darkowi Stawowczykowi. Pojemnik znajduje się przed restauracją Metamorfoza ul. Katowicka w okolicy Teatru Rozrywki – informuje chorzowskie koło RAŚ.

Jak dodaje chorzowski RAŚ w naszym mieście docelowo będą cztery takie „Biksy na Fropy”. Podobny pojemnik stanął także w Świętochłowicach przy ul. Katowickiej 31, przy kościele ewangelickim. 

Chorzowski RAŚ pomaga choremu na cukrzycę chłopcu

Ruch Autonomii Śląska zbiera plastikowe nakrętki i korki by pomóc choremu na cukrzycę Darkowi Stawarczykowi. Pasją 9-latka jest speedrower, a by mógł normalnie żyć i spełniać swoje marzenia potrzebuje kosztownego osprzętu do pompy insulinowej. Chłopca można wspomóc także poprzez stronę pomagam.pl/wsparciedladarka.

Jak zapowiada RAŚ „Biksy na Fropy” w Chorzowie mają działać stale, a cele zbiórki będą się zmieniać.

fot. RAŚ

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search