Informacje

Informacje

Tesco znika z Chorzowa. Co w zamian?

Tesco Chorzow

Sklepy Tesco znikają z Polski. Przejmie je spółka Salling Group, właściciel sieci sklepów Netto. Dotyczy to także ostatniego sklepu Tesco w Chorzowie, który mieści przy ul. Batorego.

Duńska firma Salling Group, czyli właściciel sieci sklepów Netto, przejmie 301 sklepów i 2 magazyny sieci Tesco Polska. Zgodnie z zawartą umową około 7 tys. pracowników Tesco zostanie przeniesionych do Salling Group.

– Konsolidując obie sieci handlowe na rozwojowym rynku, robimy znaczący krok w realizacji strategii całej naszej grupy, stając się jednym z czołowych graczy na jednym z największych rynków w Europie – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska.

Co stanie się z funkcjonującymi w Polsce sklepami Tesco? Zostaną przekształcone w Netto 3.0. Nastąpi to w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Jak podaje biuro prasowe Netto, wartość transakcji to 900 mln zł. Umowa musi jednak zostać zweryfikowana i zatwierdzona przez urzędy regulacyjne. Finalizacja nastąpi w czwartym kwartale 2020 roku.

W Chorzowie pozostał tylko jeden sklep Tesco

W Chorzowie działa już tylko jeden sklep sieci Tesco, przy ul. Batorego 21. Choć jeszcze do niedawna nawet przy tej samej ulicy był kolejny. Brytyjska firma w ostatnich latach sprzedawała i zamykała swoje sklepy, zmniejszając sieć o około 100 placówek. Cześć sklepów już wcześniej przejęła sieć Kaufland. Grupie Tesco pozostało do sprzedaży jeszcze 19 sklepów, których nie przejmuje Salling Group.

Sieć dyskontów Netto ma obecnie w Polsce 386 sklepów i zatrudnia ok. 5,5 tys. pracowników. Po transakcji będzie ich mieć 687, zbliżając się do Lidla, który ma ponad 720 placówek.

fot. Google Street View

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search