Informacje

Informacje

Stadion Śląski i Śląski Szkolny Związek Sportowy wspólnie będą promować sport wśród młodych

Stadion Slaski

Stadion Śląski oraz Śląski Szkolny Związek Sportowy będą wspólnie propagować aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzować historię sportu. Instytucje podpisały w tej sprawie list intencyjny.

– Jestem przekonany, że współpraca pomiędzy Śląskim Szkolnym Związkiem Sportowym a Stadionem Śląskim przyniesie bardzo pozytywne efekty dla popularyzacji sportu wśród młodych ludzi - mówi Mieczysław Mielcarek, prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Wspólne działania będą oparte na dwóch filarach. Pierwszym jest zachęcanie do aktywności fizycznej, a imprezy organizowane przez ŚSZS, takie jak Igrzyska Dzieci czy Liceliada, mają szanse odbywać się w przyszłości na wyjątkowym obiekcie, jakim jest Stadion Śląski. Drugi filar to edukacja dotycząca historii sportu i wiązać się będzie m.in. ze zwiedzaniem Stadionu Śląskiego.

- Podpisanie listu intencyjnego cieszy mnie podwójnie. Po pierwsze młodzi ludzie zyskają więcej szans, aby odwiedzić nasz „Kocioł Czarownic”, jak nazywanym jest Stadion Śląski. Drugim powodem, dla którego tak bardzo zależało mi na tej współpracy to fakt, że jako trener z wieloletnim doświadczeniem nigdy nie mogłem swoich młodych zawodników oglądać na Śląskim. A wiem, jak bardzo start w takim miejscu może motywować młodych ludzi do ciężkiej pracy – podkreśla Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Przedstawiciele obu stron zapowiadają, że podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok, aby umacniać współpracę pomiędzy podmiotami, a pierwsze efekty porozumienia powinny być widoczne już wkrótce.

fot. Stadion Śląski

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search