Informacje

Informacje

Nowy dwukierunkowy wagon dla Tramwajów Śląskich przeszedł testy homologacyjne

Mod1

W połowie kwietnia firma Modertrans Poznań zakończyła budowę pierwszego dwukierunkowego wagonu dla spółki Tramwaje Śląskie. Tramwaj przeszedł już testy homologacyjne i po uzyskaniu świadectwa może wyjechać na tory.

Pierwsze jednokierunkowe wagony Moderus po uzyskaniu świadectwa homologacyjnego trafiły już do Katowic, gdzie trwa procedura odbiorowa. Teraz poznańska firma przygotowała pierwszy z dwóch dwukierunkowych tramwajów z tej samej serii. Ten wagon również musi uzyskać świadectwo homologacji, więc po zakończeniu produkcji przetransportowany został do zajezdni tramwajowej w Poznaniu.

Dwukierunkowy tramwaj z serii Moderus przeszedł testy w Poznaniu

– Między 23 kwietnia a 1 maja wagon przechodził serie dynamicznych uruchomień poszczególnych systemów a następnie badania homologacyjne. Jak poinformował nas producent, ta faza procedury zakończyła się i teraz Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Pojazdów Szynowych "Tabor" w Poznaniu opracowuje raport z badań – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Później komplet dokumentacji złożony zostanie do Transportowego Dozoru Technicznego, który w Polsce jest organem uprawnionym do wydawania świadectwa homologacji dla tramwajów. Po jego uzyskaniu wagon będzie mógł zostać przetransportowany do zajezdni w Katowicach. Produkcja drugiego z zamówionych wagonów dwukierunkowych trwa, a gotowe wagony jednokierunkowe po kolei docierają z Wielkopolski na Górny Śląsk.

Mod2

fot. Tramwaje Śląskie

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search