Informacje

Informacje

Koniec darmowego parkowania w Chorzowie

Parking Chorzow

Od najbliższego piątku, 8 maja, w Chorzowie wraca płatna strefa parkingowa – poinformował dziś chorzowski magistrat. Jest to związane z „odmrażaniem” życia publicznego i ma usprawnić parkowanie w mieście.

W Chorzowie opłaty za parkowanie zostały tymczasowo zniesione od 2 kwietnia, po to by ułatwić mieszkańcom miasta funkcjonowanie w pierwszej fazie pandemii koronawirusa.

- Bezpłatne parkowanie spowodowało jednak niemal całkowite, nieustanne zapełnienie miejsc parkingowych. Ponowne uruchomienie strefy pozwoli sprawniej zarządzać miejscami postojowymi w mieście – informuje Urząd Miasta Chorzów.

Parkingi w centrum Chorzowa są całkowicie zapełnione

Problemy są m.in. na parkingach pod estakadą, zwłaszcza od momentu poluzowania restrykcji związanych z pandemią koronawirusa, Jak informują chorzowscy urzędnicy po ponownym, częściowym otwarciu Urzędu Miasta mieszkańcy, którzy chcieli załatwić urzędowe sprawy zwracali uwagę, że w centrum miasta brakuje wolnych miejsc parkingowych.

Jak zapewnia chorzowski magistrat czynne od piątku parkomaty będą regularnie dezynfekowane. Za parking można także zapłacić bezgotówkowo poprzez aplikacje mobilne. Miasto planuje także wyposażyć parkomaty w terminale kart płatniczych.

fot. UM Chorzów

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search