Informacje

Informacje

Kolejne utrudnienia na ul. 3 Maja w Chorzowie

Wiadukt

Kierowcy z Chorzowa muszą się przygotować na kolejne utrudnienia. W czwartek, 12 listopada, zamknięty zostanie wiadukt nad dawną koleją piaskową w ciągu ul. 3 Maja – informuje Urząd Miasta Chorzów. To kolejny etap prac przy przebudowie tej chorzowskiej ulicy.

Wraz z wiaduktem zostanie zamknięty – tak dla pojazdów, jak i dla pieszych – odcinek ul. 3 Maja w Chorzowie pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Składową, a rejonem posesji nr 151a.

Którędy poprowadzą objazdy?

Całkowite zamknięcie fragmentu ul. 3 Maja oznacza kolejne utrudniania i objazdy. Żeby ominąć przebudowywany odcinek kierowcy będą musieli przejechać ulicami Żołnierzy Września, 75 Pułku Piechoty, Nomiarki, DTŚ i Bytomską (w Świętochłowicach). W ciągu ul. 3 Maja, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicami Bytomską i Chorzowską (w Świętochłowicach) oraz remontowanym wiaduktem, przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy.

Jak przejdą piesi?

Ul. 3 Maja zostanie rozdzielona, więc problem będą mieli także piesi. Żeby dostać się na drugą stronę będą mogli skorzystać z oznakowanego ciągu prowadzącego ul. Waxmana i ścieżką łączącą rejon stawu Amelung z ul. 3 Maja w rejonie posesji nr 151a.

Jak informuje chorzowski magistrat zakończenie tego etapu prac oraz przywrócenie ruchu na nowym obiekcie mostowym planowane jest do końca kwietnia przyszłego roku.

3Maja Przejscie

fot. UM Chorzów

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search