Informacje

Informacje

Chorzowska szkoła w finale konkursu Dobrze jemy ze szkołą na widelcu

Dobrze Jemy

Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi z Chorzowa znalazła się w ścisłym finale konkursu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Głosowanie trwa do 7 czerwca.

Celem konkursu jest edukacja w zakresie prawidłowego żywienia

Program „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” skierowany jest do uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Projekt ma charakter długofalowy, a jego trzecia edycja kończy się w czerwcu tego roku. Celem organizatora, czyli Fundacji Szkoła na Widelcu, jest przede wszystkim edukacja w zakresie prawidłowego i świadomego żywienia oraz zachęcenie najmłodszych do gotowania.

- Od lat zmagamy się w Polsce z rosnącą nadwagą i otyłością wśród dzieci i młodzieży - według badań Instytutu Żywności i Żywienia to już co najmniej 22% dzieci ma nadwagę lub otyłość, ale w niektórych regionach, np. na Mazowszu, liczba ta sięga 32%. Liczba przedwczesnych zgonów związanych z chorobami dietozależnymi, takimi jak cukrzyca lub nadciśnienie jest zatrważająca - to już 145 000 osób rocznie – czytamy na stronie Fundacji Szkoła na Widelcu.

Jak zagłosować na szkołę z Chorzowa?

W ramach programu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Chorzowie przygotowali m.in. książkę kucharską, której przewodnim tematem są warzywa i owoce. Żeby zagłosować na chorzowska podstawówkę trzeba wejść na na stronę Fundacji Szkoła na Widelcu i w Galerii Konkursowej wyszukać pracę szkoły, po czym kliknąć w okienko „oddaj głos” i potwierdzić głosowania poprzez e-maila.

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search