header newses

Rotator TOP - single

Informacje

Informacje

Dyrektor śląskiego ZOO po 12 latach pracy odeszła na emeryturę. Kto zostanie jej następcą?

Jolanta Kopiec, wieloletnia dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, przeszła na emeryturę. Chorzowskim ZOO kierowała przez 12 lat. Nowy dyrektorem ma zostać jej dotychczasowy zastępca, Marek Mitrenga.

Jolanta Kopiec została dyrektorem śląskiego ZOO w 2008 roku i była pierwszą kobietą w Polsce, która kierowała ogrodem zoologicznym. Przez 12 lat jej zarządzania w chorzowskim ogrodzie zaszły duże zmiany. Przebudowano m.in. pawilon małp i antylop, oddano do użytku nowe pawilony dla żyraf i tygrysów. W Chorzowie pojawiły się też nowe gatunki. Ulubieńcami odwiedzający ZOO stały się pingwiny, które powróciły tam po ponad 40 latach i zamieszkały, w wybudowanym dla nich, nowym pawilonie.

- Dziękuję wszystkim, którzy przez te ostatnie 12 lat byli ze mną, pomagając i kibicując w rozwoju Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Trudno tu wymieniać wszystkich, którzy przyczynili się do tego, ale wyłącznie dzięki drużynowej grze do jednej bramki śląskie ZOO powróciło na tory w drodze do sukcesu w zakresie ochrony zwierząt i edukacji – napisała Jolanta Kopiec.

Była dyrektor zaznacza, że dzięki zaangażowaniu pracowników ogrodu, Śląski Ogród Zoologiczny uzyskał akredytację i od marca tego roku status pełnoprawnego członka EAZA, czyli Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. Stowarzyszenie daje szansę na wymianę zwierząt oraz zapewnia dostęp do wiedzy naukowej, uczestnictwo w programach hodowlanych i badawczych.

Nowy dyrektorem śląskiego ZOO ma zostać Marek Mitrenga

- Mojemu następcy życzę kontynuacji planów rozwoju ogrodu zoologicznego w Chorzowie i wytrwałości w ich realizacji – dodała była dyrektor ZOO.

Następcą Jolanty Kopiec ma zostać Marek Mitrenga, jej dotychczasowy zastępca ds. organizacyjno-administracyjnych. Przez najbliższy miesiąc będzie on miał pełnomocnictwa do zarządzania ogrodem. Na stanowisko dyrektora Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, w ramach tzw. awansu wewnętrznego, ma zostać powołany od września.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Śledź nas

Social & newsletter

© 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone

Search