Inauguracja Silesia Convention Bureau na Stadionie Śląskim. Wszystko w celu rozwoju turystyki biznesowej

Po długich przygotowaniach, zainagurowano Silesia Convention Bureau. Podobne biura z powodzeniem działają już w innych województwach. Podczas oficjalnego spotkania, do porozumienia w tej sprawie przystąpiło kilkanaście zainteresowanych podmiotów. Wszystko po to, by wspólnymi siłami promować przede wszystkim szeroko pojmowaną turystykę biznesową.

Inauguracja Silesia Convention Bureau

Nowe działania promocyjne i powstanie biura jest możliwe dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Na projekt przekazano kwotę 1 mln zł.

Po pandemicznym zamrożeniu i związanym z nim masowym odwoływaniem zaplanowanych wydarzeń, realizacja projektu ma pomóc w ponownym ukazaniu walorów wszystkich biorących w nim udział podmiotów. Jednym z głównych założeń, jest promocja turystyki biznesowej w Śląskiem. Działania związane z powstaniem i funkcjonowaniem biura mają pomóc w skutecznym przyciąganiu turystów, oraz zwiększyć zapotrzebowanie na organizację ważnych dla regionu wydarzeń o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, naukowym czy biznesowym.

- Nasza dzisiejsza obecność, właśnie tu, na Stadionie Śląskim, który jest obiektem o wielkiej renomie, pokazuje, że można tworzyć dobre projekty i nie można się ich bać. Dlatego tutaj jesteśmy, żeby pokazać nową jakość, a do zaoferowania i do pokazania mamy bardzo dużo - przyznaje marszałek Jakub Chełstowski.

Jura Krakowsko-Częstochowska, okolice Bielska-Białej, Żywiecczyzna, Częstochowa czy bogactwo industrialnych perełek, skumulowanych głównie w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym. Zainagurowany projekt ma dotyczyć całego województwa.

Dzisiejsze (12.01.2023) porozumienie podpisało kilkanaście podmiotów współpracujących ze Śląską Organizacją Turystyczną. To m.in. reprezentanci uczelni, hoteli czy firm odpowiedzialnych za organizację imprez masowych.

Silesia Convention Bureau wystartował pod hasłem „Potęgujemy Twój biznes”. W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiej Organizacji Turystycznej i kilkunastu podmiotów uczestniczących w projekcie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Tadeusz Ślusarek

Tadeusz Ślusarek – wieloletni dyrektor Stadionu Śląskiego

Piknik Weterana w Parku Śląskim

Tak bawili się uczestnicy Pikniku Weterana w Parku Śląskim

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

264452785 5157559214274232 7187205569004322106 n

Polska zagra na Śląskim. PZPN podał ceny biletów

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Orlen Memorial Kusocinskiego Patrykobek fot Pawel Skraba 02

Memoriał Kusocińskiego. Stadion Śląski znowu dodał skrzydeł

Stadion slaski

Chorzów: Stadion Śląski podsumował rok 2020