In the Silesian Sky. Zawody balonowe w Parku Śląskim

W najbliższy weekend, 3 i 4 lipca 2021 r., w Parku Śląskim odbędą się 1. Śląskie Zawody Balonów. O Puchar Marszałka Województwa Śląskiego powalczy 19 załóg.

Lot balonem

Pierwszy lot balonem z żywymi istotami odbył się w Wersalu 19 września 1783 r. W koszu znajdowały się wtedy owca, kogut i kaczka. Tak zaczęła się przygoda z lotami w przestworzach, która dotarła teraz do Parku Śląskiego. W dniach 3 i 4 lipca 2021 r. na Polach Marsowych obędą się 1. Śląskie Zawody Balonów na ogrzane powietrze. Impreza obędzie się pod nazwą „Lot w 100-lecie Powstań Śląskich – In the Silesia Sky”.

Do rywalizacji o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego zgłosiło się 19 załóg. Zaplanowano dwa loty konkursowe – pierwszy rozpocznie się w sobotę wieczorem, a drugi w niedzielę rano. Po wręczeniu nagród w niedzielny wieczór zaplanowano pokazowy przelot wszystkich balonów. Loty konkursowe i pokazowy przelot odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmie kolegium sędziów.

Program 1. Śląskich Zawodów Balonowych

sobota, 3 lipca 2021

  • 18:00 - otwarcie zawodów i prezentacja załóg
  • 18:30 - pierwszy lot konkursowy
  • 21:30 - gala balonowa / uroczyste otwarcie zawodów z udziałem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego /

niedziela, 4 lipca 2021

  • 05:30 - drugi lot konkursowy / transmisja internetowa /
  • 18:00 - zakończenie zawodów i wręczenie nagród
  • 18:30 - pokazowy przelot wszystkich balonów

Organizatorem zawodów jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Instytucja Kultury Ars Cameralis, przy wsparciu Parku Śląskiego w Chorzowie oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon