Ilu milionerów mieszka w Chorzowie?

Po raz kolejny wzrosła liczba milionerów w województwie śląskim – podała Izba Administracji Skarbowej w Katowicach. Nie dotyczy to jednak Chorzowa. W naszym mieście liczba osób, których dochód przekroczył milion złotych jest taka sama, jak w roku ubiegłym.

Pieniądze

W zeznaniach podatkowych za 2020 r. dochód przekraczający 1 mln zł wykazało 3852 mieszkańców województwa śląskiego. To o 380 osób więcej, niż w rozliczeniach podatkowych za 2019 r. oraz ponad 650 więcej niż w PIT za 2018 r.

Najwięcej milionerów jest w Częstochowie

- Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. Najszybciej bogacą się mieszkańcy Kłobucka, Dąbrowy Górniczej, Żor oraz Gliwic (…) W Dąbrowie Górniczej i Kłobucku milionerów w 2020 r. było o ¼ więcej niż rok wcześniej. – informuje Izba Administracji Skarbowej w Katowicach.

Milionerzy z województwa śląskiego to przede wszystkim przedsiębiorcy. Prowadzący działalność gospodarczą i płacący podatek liniowy stanowią blisko 90% z nich. Na drugim miejscu są osoby, które osiągają przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (4%). Powyżej miliona złotych zarobili także podatnicy uzyskujący dochód z obrotu papierami wartościowymi (ponad 3,5%).

W Chorzowie i Świętochłowicach jest 95 milionerów, a ilu w sąsiednich miastach?

W Chorzowie i Świętochłowicach (to miasto również obsługiwane jest przez Urząd Skarbowy w Chorzowie) w 2020 roku dochód powyżej miliona złotych uzyskało 95 osób, to tyle samo co rok wcześniej. Z sąsiednich miast najwięcej milionerów mają Katowice – 373 osoby. Kolejna jest Ruda Śląska, gdzie powyżej 1 mln zł zarobiło 66 osób, w Siemianowicach Śląskich było ich 33, a w Piekarach Śląskich 23.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon