Ile Ruch Chorzów zarobił na sprzedaży Mateusza Winciersza?

90125

Mateusz Winciersz już trenuje w Turcji, gdzie wyjechał na zgrupowanie z Piastem Gliwice, z którym niedawno podpisał kontrakt. Kibiców jednak zastanawia, ile Ruch Chorzów zarobił na sprzedaży swojej gwiazdy. "Sport" ujawnił szczegóły.

Mateusz Winciersz kilka dni temu oficjalnie rozstał się z Ruchem Chorzów. Lider III grupy III ligi nie zamierzał blokować możliwości rozwoju dla swojego utalentowanego pomocnika. Po krótkich negocjacjach zaakceptowano ofertę z Piasta Gliwice, który występuje w PKO Ekstraklasie.

20-latek odszedł na zasadzie transferu definitywnego. Dlatego też kibiców ciekawi, ile pieniędzy trafi do "Niebieskich". Z odpowiedzią przychodzi dziennik "Sport", który ujawnia szczegóły finansowe tej transakcji.

Ruch otrzymał w gotówce 180 tys. zł. Ta kwota jednak może wzrosnąć w kolejnych latach. Chorzowianie zadbali, aby w umowie były tzw. bonusy (ich szczegóły nie są znane) oraz procent z kolejnego transferu.

Kibice zatem powinni mocno trzymać kciuki, aby Wincierszowi wiodło się w Piaście. Regularne występy w PKO Ekstraklasie zapewnią kolejny dopływ gotówki.

fot. piast-gliwice.eu

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Radunia Stężyca Ruch Chorzów

Niebiescy nadal niepokonani

Ruch Chorzów Strefa Kibica

Wielki Ruch sfinansuje nową Strefę Kibica przy Cichej!

Maraton fitness

Maraton Fitness w Chorzowie

Ruch chorzow autokar

Ruch Chorzów może liczyć na kibiców! Kolejne wsparcie od...

Silesia marathon

Silesia Marathon 2021: Ruszyły zapisy!

Pilka

Tylko jeden klub z Chorzowa ze wsparciem „Śląskiego...