Ile Ruch Chorzów zarobił na sprzedaży Mateusza Winciersza?

Mateusz Winciersz już trenuje w Turcji, gdzie wyjechał na zgrupowanie z Piastem Gliwice, z którym niedawno podpisał kontrakt. Kibiców jednak zastanawia, ile Ruch Chorzów zarobił na sprzedaży swojej gwiazdy. "Sport" ujawnił szczegóły.

90125

Mateusz Winciersz kilka dni temu oficjalnie rozstał się z Ruchem Chorzów. Lider III grupy III ligi nie zamierzał blokować możliwości rozwoju dla swojego utalentowanego pomocnika. Po krótkich negocjacjach zaakceptowano ofertę z Piasta Gliwice, który występuje w PKO Ekstraklasie.

20-latek odszedł na zasadzie transferu definitywnego. Dlatego też kibiców ciekawi, ile pieniędzy trafi do "Niebieskich". Z odpowiedzią przychodzi dziennik "Sport", który ujawnia szczegóły finansowe tej transakcji.

Ruch otrzymał w gotówce 180 tys. zł. Ta kwota jednak może wzrosnąć w kolejnych latach. Chorzowianie zadbali, aby w umowie były tzw. bonusy (ich szczegóły nie są znane) oraz procent z kolejnego transferu.

Kibice zatem powinni mocno trzymać kciuki, aby Wincierszowi wiodło się w Piaście. Regularne występy w PKO Ekstraklasie zapewnią kolejny dopływ gotówki.

fot. piast-gliwice.eu

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon