III liga wróci dopiero w sierpniu. Kiedy pierwszy mecz Ruchu Chorzów?

Ruch Chorzów wprawdzie liczy na awans do II ligi, ale na razie musi się nastawić, że wystartuje w III lidze. W tych rozgrywkach pierwsze mecze o punkty odbędą się dopiero na początku sierpnia.

Stadion Ruch

Nie udało się dokończyć sezonu 2019/20 w III lidze. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zakończono po 18. kolejce. Ruch Chorzów nie miał zatem okazji, by powalczyć o awans do II ligi na boisku. "Niebiescy" jednak starają się, by promocję uzyskać przy "zielonym stoliku" i nawet napisali w tej sprawie do PZPN (szczegóły TUTAJ).

Trzeba zatem skupić się na tym, co jest pewne, a jest nim powrót do obecnego poziomu rozgrywkowego. Trzecia grupa III ligi przeszła w zarządzanie do Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Działacze już opracowali ramowy terminarz, który dokładnie opisuje, kiedy będą się odbywać kolejki ligowe.

Sezon 2020/21 ma wystartować w weekend 8-9 sierpnia. Wcześniej jest to niemożliwe, bo rozgrywki dokończy II liga i dopiero 25 lipca poznamy spadkowiczów. Od tego też zależy, ile drużyn wystartuje w nowych rozgrywkach.

Już wiadomo, że w nowym sezonie "Niebiescy" nie zagrają z Ruchem Zdzieszowice oraz LZS-em Starowice Dolne. Kluby podjęły trudną decyzję o zgłoszeniu drużyn do IV ligi. To oznacza, że liga maksymalnie będzie się składać z 20 drużyn. Opolski ZPN jednocześnie poinformował, że nie zamierza dzielić uczestników na dwie grupy.

Dokładny terminarz III ligi poznamy dopiero w późniejszym czasie. Wiadomo już, że beniaminkami będą Warta Gorzów Wielkopolski i Polonia Nysa. Do nich dołączą jeszcze zwycięzcy IV-ligowych barażów Szombierki Bytom - LKS Goczałkowice-Zdrój oraz Polonia-Stal Świdnica - Apis Jędrzychowice.

fot. Wikipedia/Gino Paoli, licencja: CC BY 3.0

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon