III liga oficjalnie zakończona! Ruch Chorzów kończy na trzecim miejscu

Śląski Związek Piłki Nożnej w czwartek podjął ostateczną decyzję o zakończeniu sezonu w trzeciej grupie III ligi. Ruch Chorzów, który celował w awans do II ligi, swoje plany musi odłożyć na kolejny rok.

94473679 4018213528196751 7000025612706381824 o

7 marca rozpoczęła się runda wiosenna w III lidze. Jak się zaczęła, tak zaraz się zakończyła po jednej kolejce. Wybuch pandemii koronawirusa sprawił, że w całym kraju zawieszono rozgrywki piłkarskie. Najgorsze już za nami, bo lada moment rusza PKO Ekstraklasa, a potem I i II liga. A co z czwartym poziomem rozgrywkowym, w którym gra Ruch Chorzów?

Wojewódzkie związki najpierw postanowiły zakończyć sezon od IV ligi w dół. Decyzję ws. III ligi zostawiły PZPN-owi, który miał przejąć zarządzanie rozgrywkami od nowego sezonu. Federacja jednak zmieniła plany i ten poziom rozgrywkowy weźmie pod swoje skrzydła dopiero od 2021 roku. Następnie PZPN nakazał wojewódzkim decydować, co z obecnym sezonem.

Śląski Związek Piłki Nożnej tym razem nie zamierzał zwlekać. W czwartek Komisja ds. Rozgrywek zdecydowała o zakończeniu sezonu 2019/2020 w III lidze. Obowiązuje tabela po osiemnastej kolejce. Przyznano mistrzowi awans, ale zrezygnowano ze spadków.

W praktyce oznacza to, że do II ligi wchodzi Śląsk II Wrocław. Ruch musi się zadowolić tylko trzecim miejscem, które nic nie daje. W klubie jest duże rozczarowanie, bo wszyscy wierzyli, że uda się wywalczyć awans na 100-lecie. Temu podporządkowano zimowe przygotowania, ale plany należy odłożyć na przyszły rok.

"Niebiescy" byli jednym z nielicznych klubów, które chciały grać i mówiły o tym publicznie. Klub z Cichej apelował, by poczekać jeszcze tydzień lub dwa, bo być może wtedy rząd poluzuje kolejne obostrzenia i będzie można znowu organizować ligi piłkarskie. Niestety, Ruch był w mniejszości, więc nie przeforsował swojej propozycji.

fot. Facebook/Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bieg Wiosenny

Bieg Wiosenny ze wsparciem dla uchodźców z Ukrainy

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Biało-czerwoni wracają na Stadion Śląski

Hutnik Kraków Ruch Chorzów

Ruch Chorzów przegrał z przedostatnią drużyną w tabeli!

Zajęcia w wodzie w Chorzowie

Świetne zajęcia w wodzie w dwóch basenach

Piłka

Z kim zagra Ruch Chorzów w 2. lidze? Kto zostanie trenerem?

Mistrzostwa stadion slaski

Impreza na Stadionie Śląskim w końcu z...

Ruch warta

W zimowych sparingach 4:2 dla Niebieskich. Ruch...