„Horror w Skansenie”, czyli Noc Muzeów w Chorzowie i eksperymenty doktora O’Cullusa

Zbliża się Noc Muzeów 2022. Po dwuletniej przerwie znów odbędzie się także „Horror w Skansenie”. Tym razem będzie to zupełnie nowa propozycja przygotowana Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.

Noc Muzeów Horror w Skansenie

Pod osłoną nocy w chorzowskim skansenie powstało tajne laboratorium inżynierii genetycznej, prowadzone przez szalonego naukowca - doktora O'Cullusa. Próbuje on tam powołać do życia istoty rodem z ludowych podań i filmów grozy - tak zaczyna się historia, którą przygotowano na Noc Muzeów 2022.

- O'Cullus uważa, że dokonując na ludziach (ponoć ochotnikach) radykalnych modyfikacji genetycznych, jest w stanie w bardzo krótkim czasie odtworzyć byty z dawnych wyobrażeń i opowieści. Nikt nie ma kontroli nad jego szaleństwem i nikt nie wie jakie kreatury powstaną w wyniku niebezpiecznych eksperymentów – opisują w chorzowskim skansenie.

Noc Muzeów w chorzowskim skansenie – 14 maja 2022 r.

Efekty eksperymentów szalonego naukowca będzie można zobaczyć podczas Nocy Muzeów, 14 maja 2022 r. To nowa propozycja, z którą Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” wraca po dwuletniej przerwie. Początek „Horroru w Skansenie” o godz. 19.00.

- Podczas tegorocznej Nocy Muzeów napotkamy straszki śląskie i różnego rodzaju potwory, jednak ich wygląd będzie odbiegał od tego tradycyjnego. Za całość wydarzenia odpowiedzialny jest teatr "Lufcik na korbkę" więc możemy spodziewać się czegoś szalonego i zaskakującego - mówi Marcin Gaweł z chorzowskiego skansenu.

„Lufcik na Korbkę” to kolektyw artystyczny oferujący spektakle oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. Wykorzystując różne techniki sceniczne w zabawny i ciekawy sposób opowiada o naszym regionie.

Podczas Nocy Muzeów w skansenie obowiązują specjalne ceny biletów:

  • normalny - 5 zł
  • dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, osoby niepełnosprawne oraz obywatele Ukrainy (na podstawie dowodu przekroczenia granicy polskiej od daty 24 lutego 2022) - 1 zł,
  • dla dzieci do lat 3 - wstęp bezpłatny
Horror w Skansenie
Horror w Skansenie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon