Honeywell, amerykański gigant technologiczny, otwiera fabrykę w Chorzowie Batorym!

Nowoczesna fabryka i ponad sto miejsc pracy. Amerykańska firma Honeywell otwiera swój zakład w Chorzowie Batorym – i to już w kwietniu. Będą tam produkowane urządzenia do automatyzacji magazynów.

Prologis park chorzow

Chorzowska fabryka będzie miała powierzchnię 27 tys. metrów kwadratowych i ma powstać na terenie centrum logistycznego Prologis Park Chorzów. Firma nie podała jeszcze lokalizacji, ale w ogłoszeniach o pracę podawany jest adres Chorzów, ul. Niedźwiedziniec 10A. Zatrudnienie ma tam znaleźć ponad 100 osób.

- Bogata tradycja przemysłowa oraz dostęp do wysokiej klasy specjalistów w zakresie produkcji sprawiają, że Chorzów jest idealnym miejscem dla naszej nowej fabryki. Zakład będzie produkował jedne z naszych najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych urządzeń do automatyzacji logistyki. Będzie ściśle współpracował z naszym biurem w Katowicach, które zapewni wsparcie techniczne i funkcjonalne – informuje Szymon Pudlik, dyrektor katowickiego biura Honeywell.

Inwestycja w Chorzowie to już drugie duże przedsięwzięcie amerykańskiej firmy w naszym regionie. Od dwóch lat w Katowicach funkcjonuje Centrum Obsługi Klienta Honeywell na Europę, które zajmuje się obsługą klientów oraz wsparciem technicznym i administracyjnym.

Co będzie produkować firma Honeywell w Chorzowie?

W Chorzowie firma Honeywell będzie produkować urządzenia do automatyzacji magazynów i centrów dystrybucji firm logistycznych. Będą to m.in. taśmociągi, systemy sortowania, paletyzatory i roboty czy zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania, a także systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem lub światłem.

- Zakład umożliwi rozbudowę lokalnego łańcucha produkcji i dostaw firmy, dzięki czemu klienci Honeywell z branży logistycznej w Europie i Ameryce Północnej będą mogli szybciej rozwijać swoją działalność biznesową na terenie Europy - podała firma w komunikacie.

Kto znajdzie pracę w chorzowskiej fabryce Honeywell?

W chorzowskiej fabryce Honeywell prace znajdą m.in. menedżerowie produkcji, inżynierowie oraz specjaliści łańcucha produkcji, zarządzania materiałami, kontrolerzy jakości i pracownicy magazynu.

Fabryka amerykańskiej firmy to kolejna inwestycja w Chorzowie Batorym. Niedawno swoje centrum logistyczne w Prologis Park Chorzów uruchomiła firma InPost (o czym pisaliśmy TUTAJ).

fot. Prologis Park Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon