Historia z zębem w tle… Pierwsza wspólna wystawa Muzeum w Chorzowie i Muzeum Hutnictwa

Jak i dlaczego zbudowany jest Chorzów? Co stanowi krwiobieg miasta? Czy naprawdę żyły tu dinozaury? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będzie można znaleźć na pierwszej wspólnej wystawie Muzeum w Chorzowie i Muzeum Hutnictwa.

Muzeum chorzow wystawa

„Historia z zębem w tle albo jak i dlaczego zrobiony jest Chorzów - i co ma do tego rzeczony ząb” to rodzinna wystawa historyczno-przygodowa, która będzie dostępna od 17 marca w Muzeum w Chorzowie, przy ul. Powstańców 25. Przygoda z historią miasta odbędzie się za zamkniętymi drzwiami mieszkania rodziny Szymałów, a w tajniki opowieści wprowadzi pierwszy burmistrz Królewskiej Huty Emil Stolle.

O co chodzi z tym zębem?

- Podróż w czasie zaczynamy w roku 1825, w którym spotykamy chorzowską rodzinę Schymalla. Wraz z jej kolejnymi generacjami przeprowadzamy Was przez meandry blisko 200 letniej historii z tajemniczym zębem w tle. Losy Schymallów, w które wpletliśmy miedzy innymi wydarzenia oraz postaci budujące Chorzów, stają się pretekstem do zrozumienia dziejów miasta i procesów w nim zachodzących – czytamy w opisie wystawy.

Ta eskapada w czasie da także odpowiedź na pytanie o co chodzi z zębem, który znalazł się w tytule wystawy.

Zwiedzanie indywidualne lub z historykiem

Pierwszą wspólną wystawę Muzeum w Chorzowie i Muzeum Hutnictwa będzie można zwiedzać indywidualnie lub z historykiem. Przy zwiedzaniu indywidualnym nie obowiązują zapisy, a dzieci powinny być pod opieką osoby dorosłej. Na zwiedzanie z historykiem trzeba się będzie wcześniej zapisać. Wystawa będzie czynna w godzinach otwarcia muzeum, a zwiedzanie z historykiem będzie możliwe w środy (w godz. 11.00 – 14.00) oraz soboty i niedziele (w godz. 12.00 -13.00).

fot. Muzeum w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon