„Historia Ruchu Chorzów” może zostać sportową książką roku!

Rozpoczęło się głosowanie w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2020. Wśród nominowanych pozycji znalazła się „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1” autorstwa Andrzeja Godoja, Piotra Kowalika i Damiana Sifczyka.

Historia ruchu chorzow

Pierwszy tom "Historii Ruchu Chorzów" ukazał się w październiku ubiegłego roku. Książka obejmuje lata 1920 – 1929. Jej autorami są Piotr Kowalik, Damian Sifczyk oraz Andrzej Godoj.

- Na kartach Historii Ruchu Chorzów pełnym blaskiem świecą gwiazdy lat dwudziestych, bracia Bartoszkowie, Józef Sobota, Stefan Katzy, Wilhelm Kałuża i wielu innych. To w tym tomie znajdzie czytelnik opisy pierwszych momentów w pierwszej drużynie wielkiej legendy Ruchu Gerarda Wodarza. To tutaj skrzą się niezwykłe dokonania piłkarskie Teodora Peterka – czytaliśmy w klubowym komunikacie.

Jak zagłosować na „Historię Ruchu Chorzów”?

Głosowanie w 8. edycji plebiscytu na Sportową Książkę Roku trwa od 1 do 30 stycznia na stronie plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl. Książki podzielone są na dwie główne kategorie – polskie i zagraniczne. W każdej z nich można wskazać dwie pozycje.

- Aby poprawnie zagłosować musicie wskazać wybrane książki poprzez kliknięcie symbolu +, następnie po rozwinięciu opisu książki wybrać opcję „Zagłosuj”. Po wyborze książek należy przycisnąć zielony przycisk „Twój aktualny wybór książek”, gdzie wyświetli się podsumowanie Waszych wyborów. Gdy wybierzecie opcję „Zatwierdź”, zostaniecie poproszeni o podanie adresu e-mail, na który otrzymacie link potwierdzający głosowanie. Dopiero kliknięcie w ten link dodaje głosy do naszej bazy danych – informuje organizator plebiscytu.

Wyniki głosowania czytelników zostaną opublikowane 15 lutego 2021 r. Na sportową książkę roku głosować będą także eksperci. To wewnętrzne głosownie redakcji Sportowej Książki Roku, jej współpracowników oraz dziennikarzy związanych z rynkiem literatury sportowej.

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow historia

„Historia Ruchu Chorzów” Sportową Książką Roku!

Historia ruchu chorzow nagrody

Wyróżnienia dla autorów „Historii Ruchu...

Ruch chorzow 7

Dobry start Ruchu Chorzów! Rozpoczęła się gra o...

Ruch chorzow sparing

Odwołany sparing Ruchu Chorzów

Artur rutkowski

Po walce z białaczką wrócił do gry z Niebieskimi!

Piotr wyroba ruch chorzow

Pierwsze zimowe wzmocnienie Ruchu Chorzów

Ruch chorzow klasyfikacja

Niebieska klasyfikacja. Jak wypadli piłkarze...