Herbaciarnia Pai Mu Tan znika z Chorzowa! Zaszkodził koronawirus, a urzędnicy nie chcą pomóc

Po 15 latach z mapy Chorzowa znika herbaciarnia Pai Mu Tan, która mieści się przy ul. Moniuszki 4. Lokal jest zadłużony, a Zakład Komunalny PGM odmówił rozłożenia na raty zaległych zobowiązań.

Hebaciarnia

Herbaciarnia Pai Mu Tan ma problemy finansowe, które pogłębiła pandemia koronawirusa i lockdown wprowadzony przez rząd. Właściciele lokalu zwrócili się o ponowne rozłożenie zadłużenia na raty, ale Zakład Komunalny PGM Chorzów „nie znalazł podstaw” do tego.

- Kochani, my przegraliśmy, jest nam ogromnie ciężko, ale pora podjąć decyzję o likwidacji. Nie wiemy nawet jak wyrazić nasz smutek i żal – czytamy na facebook’owym profilu herbaciarni.

W piśmie PGM-u, które upubliczniono w mediach społecznościowych czytamy m.in., że poprzednia decyzja ratalna wobec herbaciarni obowiązywała od sierpnia 2020 r., a od listopada nie dokonano żadnej wpłaty. - Ponadto przed wprowadzeniem w kraju stanu epidemii na koncie opłat również figurowało zadłużenie, które na dzień 31 grudnia 2019 r. wynosiło łącznie 7.278,30 zł - dodaje PGM.

Pai Mu Tan: Wypomniano nam, że korzystaliśmy z ulg

Kierownik Działu Windykacji w PGM dodaje, że właściciele lokalu w poprzednich latach wielokrotnie otrzymywali ulgi w spłacie zadłużenia w postaci rat, obniżki opłat i odroczenia terminu zapłaty. - Ktoś siedzący za biurkiem uznał, że był moment kiedy nie było lockdownu, mogliśmy płacić. Wypomniano nam, że korzystaliśmy z ulg, kiedy trwała przebudowa i remonty w centrum. Mimo, że mieliśmy poślizgi, spłacaliśmy je – komentuje w mediach społecznościowych Pai Mu Tan.

Przedstawiciele herbaciarni wyliczają, że wszystkie zaległości za 2019 r. zostały opłacone, a faktury za rok 2020 są uregulowane do czerwca włącznie. Dodają, że wsparcie, które otrzymali przeznaczyli m.in. na ZUS, opłaty stałe i podatek od nieruchomości.

- Dziękujemy Wam nasi cudowni klienci za okazane wsparcie, każde dobre słowo, zakupy w naszym internetowym sklepie. Brakuje nam odpowiednich słów. Znikniemy… po 15 latach… zniknie Pai Mu Tan – czytamy na profilu herbaciarni.

Zakład Komunalny PGM napisał, że w związku z zajmowaniem lokalu bez umowy kontynuowane będą działania windykacyjne.

AKTUALIZACJA:

Klienci herbaciarni założyli w internecie zbiórkę na ratowanie lokalu:

Zrzutka na ratowanie herbaciarni Pai Mu Tan w Chorzowie

fot. FB/Herbaciarnia Pai Mu Tan

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon