„Handpan solo act”. Bezpłatny koncert w Parku Śląskim

Afrykańskie dźwięki w Ogrodzie Japońskim. W Parku Śląskim z plenerowym koncertem „Handpan solo act” wystąpi Łukasz Dembiński, muzyk perkusjonista i podróżnik.

Lukasz dembinski

Plenerowy koncert Łukasza Dembińskiego „Handpan solo act” odbędzie się w Ogrodzie Japońskim w Parku Ślaskim w najbliższy piątek, 5 lipca 2024 r., o godz. 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

- Podczas koncertu usłyszycie premierowe kompozycje oraz utwory z ostatniego albumu Łukasza Dembińskiego „a few stories about something”, zagrane na sześciu różnie brzmiących handpanach. Oprócz handpanów na scenie zabrzmi również zachodnio-afrykańska tykwa calabash, djembe, basowe bębny dunduny i ilimba - tradycyjny instrument grupy etnicznej Gogo z Afryki wschodniej – zapowiadają w Parku Śląskim.

Łukasz Dembiński to muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny i podróżnik. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych, a w szczególności bębnów afrykańskich. Najczęściej grający na djembe, dundunach, calabash i handpanach. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra, ŜANĜO i Ngomads oraz solo zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i za granicą (Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia, Zanzibar, Tanzania). Swoim solowym koncertem uświetnił warszawską edycję TEDx.

Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z firmami i instytucjami kultury w całym kraju. Obecnie zafascynowany brzmieniem handpanów rozwija swój autorski, solowy projekt. W 2022 roku ukazał się jego pierwszy solowy, studyjny album pt. „a few stories about something”.

Chorzow szyb prezydent

Może Cię zainteresować:

Rusza „Chorzowskie Lato w Plenerze”. Będą m.in. koncerty, występy kabaretowe i warsztaty sportowe

Autor: Redakcja

01/07/2024

Sanah

Może Cię zainteresować:

High Festival 2024 na Stadionie Śląskim. Jest pełna lista wykonawców

Autor: Redakcja

13/06/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon