Hala „Kapelusz” w Parku Śląskim zostanie zmodernizowana

Charakterystyczny „Kapelusz” z Parku Śląskiego przejdzie gruntowną modernizację. W środę, 26 sierpnia, zarząd Parku Śląskiego podpisał umowę z firmą Lodrom z Krakowa, która przygotuje projekt architektoniczno-budowlany planowanej inwestycji.

Kap

Projekt krakowskiej firmy będzie podstawą do przeprowadzenia generalnego remontu i przebudowy kultowego „Kapelusza”.

- To najbardziej rozpoznawalny obiekt na terenie Parku Śląskiego, jeden z bardziej awangardowych obiektów na terenie naszego województwa. Z niecierpliwością czekam, aż Hala Wystaw "Kapelusz" odzyska swój dawny blask i ponownie będzie tętnić życiem – mówi Agnieszka Bożek, Prezes Parku Śląskiego.

Firma Lodrom przygotuje koncepcję urbanistyczno-architektoniczną modernizacji hali wraz z jej otoczeniem. Będzie też odpowiedzialna za uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń budowlanych. Architekci mają także na bieżąco współpracować z zarządem Parku Śląskiego,, by wypracować wspólną koncepcję modernizacji.
Hala Wystaw „Kapelusz” jest wpisana do rejestru zabytków, w związku z tym projektanci muszą być w stałym kontakcie z konserwatorem zabytków.

- Koncepcja architektoniczna, która będzie ich dziełem, powstanie z poszanowaniem praw autorskich architekta Jerzego Gottfrieda, jednego z najwybitniejszych architektów doby modernizmu w Polsce, który stworzył projekt budowy hali – czytamy w komunikacie Parku Śląskiego.

„Kapelusz” został wyłączony z użytkowania w 2014 r., gdy – po przeprowadzonej ekspertyzie budowlanej – okazało się, że w stalowej konstrukcji występuje wiele mikrouszkodzeń.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon