Groźny wypadek w Chorzowie. Starsza kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Jeden z kierowców ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, a drugi najechał na jego tył. W efekcie potrącona została starsza kobieta, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Do groźnego wypadku doszło w piątek, 9 kwietnia, około godz. 20.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego, obok Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się przed pasami, by ustąpić pierwszeństwa starszej kobiecie, ale kolejny samochód, którym kierował 19-latek, najechał na jego tył.

- Siła uderzenia była tak duża, że pojazd ten najechał na starszą kobietę, która w tym samym czasie przechodziła przez oznakowanie przejście dla pieszych. Poszkodowana mieszkanka Chorzowa, z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala – informuje chorzowska policja.

Mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali 19-latkowie prawo jazdy i wykonali na miejscu wszystkie niezbędne czynności procesowe. Za spowodowanie wypadku drogowego czeka go proces.

Policjanci apelują, aby – nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych – stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zdarzają się bowiem kierowcy, którzy z premedytacją wyprzedają lub omijają samochody przed pasami.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

112

Tragedia w Chorzowie! Młody mężczyzna wypadł z...

Police

Wypadek w Chorzowie. Cztery osoby ranne, w tym...

Natalia radionova

Poszukiwana Natalia Radionova z Chorzowa

Chorzow napad

Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na...

Zabojca porwolika

Wyrok dla zabójcy Łukasza Porwolika z Chorzowa....

Hazard

Nielegalny hazard przy Urzędzie Miasta Chorzów

Chorzow poszukiwany1

Chorzów: Poszukiwany złodziej. Kradł na terenie...