Groźny wypadek w Chorzowie. Starsza kobieta potrącona na przejściu dla pieszych

Wypadek1

Jeden z kierowców ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, a drugi najechał na jego tył. W efekcie potrącona została starsza kobieta, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Do groźnego wypadku doszło w piątek, 9 kwietnia, około godz. 20.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego, obok Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Kierowca jednego z samochodów zatrzymał się przed pasami, by ustąpić pierwszeństwa starszej kobiecie, ale kolejny samochód, którym kierował 19-latek, najechał na jego tył.

- Siła uderzenia była tak duża, że pojazd ten najechał na starszą kobietę, która w tym samym czasie przechodziła przez oznakowanie przejście dla pieszych. Poszkodowana mieszkanka Chorzowa, z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala – informuje chorzowska policja.

Mundurowi z chorzowskiej drogówki zatrzymali 19-latkowie prawo jazdy i wykonali na miejscu wszystkie niezbędne czynności procesowe. Za spowodowanie wypadku drogowego czeka go proces.

Policjanci apelują, aby – nawet na oznakowanym przejściu dla pieszych – stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zdarzają się bowiem kierowcy, którzy z premedytacją wyprzedają lub omijają samochody przed pasami.

fot. KMP w Chorzowie

Wypadek1

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

112

Tragedia w Chorzowie! Młody mężczyzna wypadł z okna na 7....

Police

Wypadek w Chorzowie. Cztery osoby ranne, w tym...

Podpalacz

Chorzów: Poszukiwani sprawcy podpalenia na Osiedlu Irys...

Police

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani w Chorzowie

Policja emblemat

Niewybuch w Chorzowie Batorym! Trwa akcja służb!

Drogeria hazard

Wyjątkowa drogeria w Chorzowie Batorym

Chorzow diler

Chorzów: Narkotyki w samochodzie i w domu. Tysiące porcji!