Gospodarza lekkoatletycznych ME 2024 poznamy dopiero jesienią. Kandydatem Stadion Śląski

Dopiero jesienią, a nie – jak planowano – w maju poznamy gospodarza lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2024 roku. Jednym z dwóch kandydatów jest Stadion Śląski w Chorzowie, a oficjalna nazwa projektu to Katowice-Silesia 2024.

Stadionslaski

O prawo do organizacji mistrzostw w 2024 r., poza Stadionem Śląskim, stara się jedynie Rzym. Ostateczna prezentacja kandydatów odbędzie się w dniach 10 – 12 listopada w Paryżu.

- Nasza aplikacja, w wersji online, została już zgodnie z planem przekazana do European Athletics. Wysłaliśmy również broszurę, będącą tak naprawdę wyciągiem z aplikacji, do członków rady – tłumaczy dyrektor ds. międzynarodowych PZLA Piotr Długosielski.

Organizatorami mistrzostw na chorzowskiej arenie mają zostać województwo śląskie, miasto Katowice, Stadion Śląski oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Prezes Stadionu Śląskiego: Liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia w listopadzie

- Wspólnie z samorządem województwa, władzami Katowic i PZLA wykonaliśmy sporo pracy, aby zaprezentować naszą kandydaturę w jak najlepszym świetle. Stadion Śląski organizacyjnie jest bardzo dobrze przygotowany do przeprowadzenia Mistrzostw Europy w 2024 roku, dlatego liczymy na pozytywne rozstrzygnięcia w listopadzie – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Projekt Katowice-Silesia 2024 zaprezentowany został na spotkaniu w Lozannie w grudniu 2018 roku. Wtedy wśród kandydatów były trzy inne miasta: Göteborg, Mińsk i Tampere. Już w styczniu 2019 roku Polski Związek Lekkiej Atletyki został poinformowany, że do dalszej rywalizacji przeszła polska kandydatura wraz z Göteborgiem i Mińskiem – te dwa miasta zrezygnowały z ubiegania się o organizację imprezy, ale swoją kandydaturę w sierpniu 2019 r. zgłosił także Rzym.

fot. Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon