Gigantyczny kontrakt dla Alstomu! Zakład w Chorzowie zbuduje 100 pociągów dla Kolei Duńskich!

Rozstrzygnięto największy w dziejach Danii przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych – informuje portal rynek-kolejowy.pl. 100 pociągów dla Kolei Duńskich DSB dostarczy chorzowski Alstom.

Alstom dsd

Koleje Duńskie DSB ogłosiły przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych w 2018 r. Jak przypomina portal rynek-kolejowy.pl jest to związane z olbrzymim projektem elektryfikacji linii kolejowych w tym kraju. Nowe elektryczne pociągi zastąpią starsze, spalinowe pojazdy.

- DSB z kilkumiesięcznym opóźnieniem rozstrzygnęło przetarg na korzyść Alstomu, który dostarczy pociągi z platformy Coradia Stream produkowanej w Chorzowie. Dostawy mają się rozpocząć w 2024 roku i potrwają aż do 2029 roku – czytamy na rynek-kolejowy.pl.

Chorzów: Alstom zapowiada rozbudowę zakładu

Wartość zamówienia to ponad 12 mld zł

Zakup 100 elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezetów), to największa inwestycja w historii duńskich kolei – podkreśla kolejowy portal. Wartość zamówienia to ponad 20 mld koron, czyli ponad 12 mld złotych.

- Nie szukano nowatorskich rozwiązań – przewoźnik podkreśla, że plany przygotowywane od 2014 roku od początku zakładały zakup sprawdzonych już pociągów, co było jednym z kryteriów wyboru – podaje rynek-kolejowy.pl.

Budowane w Chorzowie pociągi Coradia Stream kursują już we Włoszech. Alstom buduje także 99 takich pojazdów dla Kolei Holenderskich.

fot. Alstom

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon