Gigantyczny kontrakt dla Alstomu! Zakład w Chorzowie zbuduje 100 pociągów dla Kolei Duńskich!

Alstom dsd

Rozstrzygnięto największy w dziejach Danii przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych – informuje portal rynek-kolejowy.pl. 100 pociągów dla Kolei Duńskich DSB dostarczy chorzowski Alstom.

Koleje Duńskie DSB ogłosiły przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych w 2018 r. Jak przypomina portal rynek-kolejowy.pl jest to związane z olbrzymim projektem elektryfikacji linii kolejowych w tym kraju. Nowe elektryczne pociągi zastąpią starsze, spalinowe pojazdy.

- DSB z kilkumiesięcznym opóźnieniem rozstrzygnęło przetarg na korzyść Alstomu, który dostarczy pociągi z platformy Coradia Stream produkowanej w Chorzowie. Dostawy mają się rozpocząć w 2024 roku i potrwają aż do 2029 roku – czytamy na rynek-kolejowy.pl.

Chorzów: Alstom zapowiada rozbudowę zakładu

Wartość zamówienia to ponad 12 mld zł

Zakup 100 elektrycznych zespołów trakcyjnych (ezetów), to największa inwestycja w historii duńskich kolei – podkreśla kolejowy portal. Wartość zamówienia to ponad 20 mld koron, czyli ponad 12 mld złotych.

- Nie szukano nowatorskich rozwiązań – przewoźnik podkreśla, że plany przygotowywane od 2014 roku od początku zakładały zakup sprawdzonych już pociągów, co było jednym z kryteriów wyboru – podaje rynek-kolejowy.pl.

Budowane w Chorzowie pociągi Coradia Stream kursują już we Włoszech. Alstom buduje także 99 takich pojazdów dla Kolei Holenderskich.

fot. Alstom

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Alstom

Chorzowski Alstom zbuduje pociągi dla niemieckiego...

Chorzow alstom

Chorzów: Alstom zapowiada rozbudowę zakładu

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory będzie...

Karlik

Pierwszy zmodernizowany Karlik jeździ przez Chorzów

Marcin waszczuk

Kibice Ruchu Chorzów odcinają się od Marcina Waszczuka,...

Droga kaluze

Ochlapany przez samochód w Chorzowie? Sprawdź co możesz...

Chorzow schron bojowy

Schrony bojowe z Chorzowa w końcu uznane za zabytki!...