Gdzie podziały się pingwiny? W najbliższych dniach w chorzowskim ZOO ich nie zobaczymy!

Odwiedzający Śląski Ogród Zoologiczny mogą być bardzo zawiedzeni. Na wybiegu nie można bowiem oglądać pingwinów, które stały się ulubieńcami gości chorzowskiego ZOO. Spokojnie, wrócą pod koniec tygodnia.

Ping

Dlaczego nie można oglądać pingwinów w chorzowskim ZOO?

Przez kilka najbliższych dni nie można podziwiać pingwinów na wybiegu, bo w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym rozpoczęło się sprzątanie.

- W poniedziałek zaczynamy czyszczenie basenu pingwinów. Z tego powodu przez kilka dni pingwiny będą musiały przenieść się do wnętrza budynku – informuje śląskie ZOO.

Chorzowskie ZOO zapewnia, że pingwiny wrócą do swojego basenu już pod koniec tygodnia.

Pingwiny są jedynymi z ulubieńców gości śląskiego ZOO

Pingwiny wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego po ponad 40 latach nieobecności. Szybko stały się ulubieńcami gości ZOO i to m.in. z ich powodu przed kasami ogrodu ustawiają się długie kolejki.

Chorzowskie nieloty to pingwiny z gatunku Humboldta, zwane również pingwinami peruwiańskimi. Specjalnie dla nich w Chorzowie zbudowano nowe pingwinarium, które kosztowała ponad 5 mln złotych. Sympatyczne ptaki mają tam do dyspozycji m.in. zewnętrzny wybieg i basen, dzięki któremu można je obserwować pod wodą.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon