„Gala” MMA z udziałem nieletnich w Chorzowie. Policjanci zapobiegli walkom dzieci

W miniony weekend w Chorzowie planowana była nielegalna „gala” MMA z udziałem nieletnich. Policjanci w ostatniej chwili zapobiegli walkom dzieci, ale – jak się okazuje – podobne wydarzenie odbyło się już w minionym miesiącu.

Informację o zaplanowanych na weekend nielegalnych walkach nieletnich, kryminalni z chorzowskiej komendy uzyskali w ubiegły piątek, 22 kwietnia 2022 r. Wydawało im się to niewiarygodne, ale postanowili sprawdzić trop.

- Przeglądając portale społecznościowe, mundurowi natknęli się na oficjalną stronę wydarzenia. Choć początkowo wszystko wyglądało jedynie na żart, kolejne ustalenia niestety to potwierdziły – czytamy w policyjnym komunikacie.

Funkcjonariusze z Chorzowa ustalili i namierzyli miejsce pobytu organizatorów i zapobiegli walkom dzieci. Na pomysł zorganizowania takiej „gali” MMA wpadło dwóch 18-latków i 17-latek i – jak się okazało – podobne wydarzenie obyło się już w ubiegłym miesiącu.

Nielegalne walki dzieci odbyły się w Chorzowie już w marcu 2022 r.

Wtedy miała to być spontaniczna akcja, ale po jej „sukcesie” mężczyźni postanowili zorganizować „profesjonalną galę” dla nieletnich amatorów walk. - Na jednym z portali społecznościowych utworzyli jej oficjalny profil, gdzie zamieszczali bieżące informacje – podaje policja.

Wydarzenie nazwano „Chlewik MMA”, a na profilu „gali” można tam było m.in. zobaczyć zapowiedzi walk dzieci. Była również informacja o biletach, które można było kupić w sobotę na ul. Kordeckiego 1, tam zainteresowani mieli się dowiedzieć „gdzie iść dalej”.

Choć policjantom udało się zapobiec tej „gali”, to zarówno jej organizatorzy, jak i uczestnicy nie unikną odpowiedzialności. Organizatorom grozi do trzech lat za kratami, a każdy z nieletnich stanie przed sądem rodzinnym.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon