Fotopułapki pomogą w walce z dzikimi wysypiskami w Chorzowie

Chorzowska Straż Miejska rozpoczęła montaż fotopułapek, które będą pilnować porządku w mieście. Będą monitorować m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do powstawania dzikich wysypisk śmieci.

Chorzow fotopulapka

Powstające głównie na terenach zielonych dzikie wysypiska śmieci, to problem większości miast w naszym kraju. W Chorzowie do walki z nimi wykorzystane będą fotopułapki. Jak podkreśla chorzowska Straż Miejska cechują się one odpornością na warunki zewnętrzne i długi czasem pracy, będą więc procować przez całą dobę.

- Wkrótce będą montowane takie fotopułapki, wszędzie tam gdzie najczęściej podjeżdżają auta z bagażnikami wypełnionymi odpadami. Nagrywanie twarzy sprawców i numerów rejestracyjnych pozwoli Strażnikom Miejskim skuteczniej karać za zaśmiecanie Chorzowa – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Fotopułapki nagrają śmiecących w Chorzowie

Fotopułapka to niewielkie i łatwe do ukrycia urządzenie. Reaguje na ruch i uruchamia się dopiero wtedy, gdy ktoś znajdzie się w pobliżu. Wtedy nagra filmy i zrobi zdjęcia, które prześle na wskazany adres email, dysk sieciowy lub telefon komórkowy.

- Po otrzymaniu takiej wiadomości dyżurny Straży Miejskiej może podjąć decyzję o interwencji – informuje chorzowska Straż Miejska.

Harmonogram i miejsca montażu fotopułapek chorzowska Straż Miejska ustali wspólnie z dzielnicowymi.

fot. Straż Miejska Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon