Filmowa podróż do Ameryki Południowej. Kolejne seanse w kinie samochodowym na Stadionie Śląskim

Kino samochodowe na Stadionie Śląskim zaprasza na kolejne seanse. W czwartek (30 lipca) i w piątek (31 lipca) widzowie będą się mogli wybrać w kinową podróż do Ameryki Południowej. Zaplanowano projekcję filmów „Monos – oddział małp” i „Loveling”.

Kinostadion

Czwartkowe wieczory w Tauron Samochodowe Kino Studyjne odbywają się pod hasłem „Szalone historie kina”. Tym razem będzie to „Monos – oddział małp” w reżyserii Alejandro Landesa. To osadzona w południowoamerykańskiej dżungli opowieść o nastoletnich partyzantach, którzy pilnują amerykańskiej zakładniczki. Film nazywany jest młodzieżowym „Czasem apokalipsy”.

https://www.youtube.com/watch?v=1B77G8yphKA

Samochodowe kino na Stadionie Śląskim w piątki to „Zbliżenia: siła kina”. W ramach tego cyklu pokazany zostanie „Loveling” w reżyserii Gustavo Pizzi’ego. Film opowiada o Irene, która mieszka z rodziną w małym miasteczku obok Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem piłki ręcznej. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech, a zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem.

https://www.youtube.com/watch?v=MzO0K3-T6R4

Tauron Samochodowe Kino Studyjne to wspólna inicjatywa śląskich instytucji: Stadionu Śląskiego, Instytucji Filmowej Silesia Film, a także Festiwalu Transatlantyk, którego 10. edycja odbędzie się w październiku w Katowicach. Gospodarzem wydarzenia jest Stadion Śląski. W sumie zaplanowano pokazy sześciu ciekawych i ambitnych produkcji filmowych ostatnich lat. Początek każdego seansu o godz. 21.30.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roman Kostrzewski czy Roumald Lipko

Roman Kostrzewski ma swój pomnik. Dlaczego nas to nie cieszy

Chorzów Dni Miasta

Dni Chorzowa 2022. Pełny program wydarzeń

Teatr Rozrywki konkurs na plakat

„Koty” po raz pierwszy w Teatrze Rozrywki. Konkurs na plakat

Andrzej Urny 30 listopada skończyłby 64 lata

Zmarł Andrzej Urny, gitarzysta Perfectu i Dżemu

Parkowy Wrzesień z Kulturą

Wraca Parkowy Wrzesień z Kulturą! Co zaplanowano?

Sdk

Powitanie lata w SDK

Wrzesien park

Ruszył Parkowy Wrzesień z Kulturą. Co zaplanowano?