Filmowa podróż do Ameryki Południowej. Kolejne seanse w kinie samochodowym na Stadionie Śląskim

Kino samochodowe na Stadionie Śląskim zaprasza na kolejne seanse. W czwartek (30 lipca) i w piątek (31 lipca) widzowie będą się mogli wybrać w kinową podróż do Ameryki Południowej. Zaplanowano projekcję filmów „Monos – oddział małp” i „Loveling”.

Kinostadion

Czwartkowe wieczory w Tauron Samochodowe Kino Studyjne odbywają się pod hasłem „Szalone historie kina”. Tym razem będzie to „Monos – oddział małp” w reżyserii Alejandro Landesa. To osadzona w południowoamerykańskiej dżungli opowieść o nastoletnich partyzantach, którzy pilnują amerykańskiej zakładniczki. Film nazywany jest młodzieżowym „Czasem apokalipsy”.

https://www.youtube.com/watch?v=1B77G8yphKA

Samochodowe kino na Stadionie Śląskim w piątki to „Zbliżenia: siła kina”. W ramach tego cyklu pokazany zostanie „Loveling” w reżyserii Gustavo Pizzi’ego. Film opowiada o Irene, która mieszka z rodziną w małym miasteczku obok Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem piłki ręcznej. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech, a zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się poradzić sobie z wizją nagłego rozstania z synem.

https://www.youtube.com/watch?v=MzO0K3-T6R4

Tauron Samochodowe Kino Studyjne to wspólna inicjatywa śląskich instytucji: Stadionu Śląskiego, Instytucji Filmowej Silesia Film, a także Festiwalu Transatlantyk, którego 10. edycja odbędzie się w październiku w Katowicach. Gospodarzem wydarzenia jest Stadion Śląski. W sumie zaplanowano pokazy sześciu ciekawych i ambitnych produkcji filmowych ostatnich lat. Początek każdego seansu o godz. 21.30.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon