Festiwal otwarcia w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie

Koncert, zabawa taneczna oraz przedstawienie dla najmłodszych – dziś rozpoczyna się festiwal otwarcia w Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie.

Cim

Chorzowskie Centrum Integracji Międzypokoleniowej powróciło do starej siedziby przy ul. Dąbrowskiego 7. To zabytkowy budynek z 1895 roku, w którym mieścił się dawniej Miejski Dom Kultury. Przed wprowadzeniem się CIM gmach został gruntownie wyremontowany i zmodernizowany.

Co proponuje Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie?

Początek festiwalu otwarcia CIM to pełen atrakcji rodzinny piknik. Dziś wystąpi m.in. Studio Musicalowe STEP, będą animacje dla dzieci oraz przedstawienie dla najmłodszych „Cyrk w ogrodzie” w wykonaniu Teatru w Ruchu. Goście festiwalu będą mogli wziąć udział w warsztatach międzypokoleniowych a wieczorem zatańczyć w rytm przebojów retro granych przez zespół Larmodzieje. Przez cały dzień można także zwiedzać zabytkowy gmach CIM i korzystać ze strefy relaksu.

Na tym jednak nie koniec festiwalu otwarcia CIM. 10 lipca i 7 sierpnia centrum zaprasza do plenerowego kina, w dniach 25-26 lipca na festiwal kawy, 22 i 23 sierpnia na festiwal roślin i ceramiki a 12 i 13 września na festiwal wina i jedzenia.

Od poniedziałku, 6 lipca, ruszają codzienne, bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów. W Centrum Integracji Międzypokoleniowej funkcjonują m.in. Chorzowska Akademia Seniora i Klub Malucha.

fot. CIM

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon