Festiwal Kolorów w Chorzowie. Gdzie i kiedy się odbędzie?

Niezliczona ilość kolorów, muzyka, foodtrucki i przede wszystkim pozytywna atmosfera – tak zapowiada się Festiwal Kolorów, który odbędzie się w Chorzowie. Wstęp jest wolny!

Festiwal kolorów

Festiwal Kolorów w Chorzowie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 września 2021 r., pod Szybem Prezydent, przy ul. Skargi 41. Początek imprezy zaplanowano na godz. 15.00, a ostatni wyrzut Kolorów Holi o godz. 20.00.

Organizatorzy festiwalu zapewniają, że będzie niezliczona ilość Kolorów Holi najwyższej jakości. Będą także Dj’e, smaczne jedzenie z foodtrucków oraz dodatkowe atrakcje – m.in. gigantyczne balony. Gwiazdą wieczoru będzie raper B.R.O.

Czym jest Festiwal Kolorów?

Festiwal Kolorów to zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi Kolorów Holi, które tworzą wielką barwną chmurę.

- Cały festiwal wypełnia atmosfera wiecznej wesołości. Młodzi i starsi, wszyscy tańczą, śpiewają i bawią się, rzucając kolory w powietrze! To idealne miejsce aby się wyszaleć i zrobić niesamowite zdjęcia – zapewniają organizatorzy.

Ze względów bezpieczeństwa nie można przynosić własnych proszków innych niż Kolory Holi. Te, które zapewniają organizatorzy imprezy są przyjazne środowisku, nieszkodliwe, niealergiczne i posiadają odpowiednie certyfikaty. Łatwo zmywają się także ze skóry oraz znikają z większości materiałów podczas prania.

Festiwal Kolorów - Chorzów
Festiwal Kolorów - Chorzów

Chcieli zakazać Festiwalu Kolorów

Festiwal Kolorów to radosna impreza, która – wydawałoby się – nikomu nie powinna przeszkadzać. Tak jest w Chorzowie, ale są w Polsce miejsca gdzie chciano jej zakazać. To Wieluń w województwie łódzkim, gdzie na 17 lipca 2021 r. zaplanowano Holi Święto Kolorów. Wydarzenie wzbudziło sprzeciw środowisk katolickich z tego miasta, który poparli tamtejsi radni Prawa i Sprawiedliwości.

W piśmie skierowanym do wieluńskich władz stwierdzili m.in., że „hinduistyczne święto Holi jest nie do pogodzenia z polską tradycją i wartościami chrześcijańskimi” oraz, że impreza „staje się okazją dla mężczyzn do molestowania kobiet pod pretekstem święta wolności i miłości”. Władze Wielunia zdecydowały jednak, że wydarzenie się odbędzie, choć jego nazwę zmieniono na Wieluńskie Święto Kolorów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon