Fest Festival 2022. Znamy pierwszych artystów, którzy wystąpią w Chorzowie

Trzecia edycja Fest Festivalu odbędzie się w Chorzowie w dniach 10-13 sierpnia 2022 r. Organizatorzy imprezy przedstawili pierwszych artystów, którzy wystąpią w Parku Śląskim. Kto to taki?

fot. Fest Festival/Zuza Sosnowska
Fest Festival

Pierwsze dwie edycje Fest Festivalu w Parku Śląskim cieszyły się ogromną popularnością. Rośnie więc zainteresowanie kolejną, która odbędzie się w sierpniu 2022 r. Organizatorzy zdradzili już pierwszych headlinerów Fest Festival 2022, to: Stromae, Jungle, Yung Lean, FKJ, Young Leosia. MK, Alfa Mist i Woodkid.

Stromae, który wystąpi w Parku Śląskim 13 sierpnia 2022 r., dał się poznać publiczności w 2009 roku za sprawą swojego hitu "Alors on danse", który stał się numerem jeden w wielu krajach Europy. Na całym świecie sprzedał ponad 8,5 miliona albumów, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych belgijskich artystów. Występował na takich festiwalach, jak SXSW, Coachella i Lollapalooza. Występ na FEST będzie jego debiutem w Polsce!

Tego samego dnia usłyszymy w Chorzowie Jungle - brytyjską grupę, której twórczość można luźno określić mianem współczesnego soulu. Słyną z niezwykle energicznych, żywiołowych i tanecznych występów na żywo. Na ich koncie znajduje się ponad miliard streamów i milion sprzedanych albumów. Międzynarodową sławę przyniosły im hity takie jak "Busy Earning'", "Time”, ”Casio”, czy najnowszy singiel "Keep Moving".

Popularny na całym globie szwedzki raper Young Lean pojawi się na festiwalu 10 sierpnia 2022 r. Jego twórczość oscylująca wokół hip-hopu, cloud rapu i emo hip-hopu jest ciężka do jednoznacznego sklasyfikowania. Ma na koncie 5 studyjnych albumów z hitowym singlem „Ginseng Strip 2002", który dobił już do 48,5 miliona streamów na Spotify.

FKJ, czyli Vincent Fenton, to artysta i multiinstrumentalista pochodzący z Francji, który wystąpi na Fest Festivalu 11 sierpnia 2022 r. Jego luźne, kolorowe i uniwersalne aranżacje miało mogłyby zostać wykorzystane do ścieżki dźwiękowej najróżniejszych filmowych produkcji. Muzyk jest multiplatynowym artystą z ponad 2 miliardami streamów, a wszechstronne wizje i podejście do muzyki tworzą wyjątkowy, spontaniczny przekaz, który można poczuć podczas jego rozbudowanych występów na żywo.

Young Leosia to więcej niż DJ-ka i raperka. Young Leosia to zjawisko i fenomen na skalę ogólnokrajową - podkreślają organizatorzy Fest Festivalu. Dziewczyna swoją twórczością skutecznie udowadnia, że eksperymentowanie formą i tworzenie muzyki nie tylko może, ale i powinno być dobrą zabawą. Jej „Szklanki” i „Jungle Girl” biją rekordy popularności i nieustannie wykręcają ogromne liczby na portalach streamingowych i w social mediach, a odbywająca się właśnie trasa została w całości wyprzedana. W Chorzowie wystąpi 11 sierpnia 2022 r.

Dzień wcześniej w Parku Śląskim pojawi się MK - supergwiazda muzyki house, producent muzyczny, DJ i twórca remiksów, który ma na koncie ponad 500 milionów sprzedanych kawałków na całym świecie. Początki jego kariery sięgają lat 90.. W 2013 jego przeróbka "Look Right Through" Stormy Queen trafiła na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów, a zaraz po nim na ukazały się takie single jak "Pieces Of Me", "17", "Back & Forth" - wszystkie z nich zdobyły status Platynowej Płyty.

Drugiego dnia festiwalu wystąpi m.in. Alfa Mist, którego motto to „uczucia ponad twórczy perfekcjonizm”. W ciągu ostatnich 5 lata Alfa ugruntował swoją pozycję na rynku międzynarodowym, jako jeden z największych talentów, które wyłoniły się z nowej fali jazzu w Londynie. W swoim stylu nawiązuje do hip-hopowych produkcji, które zawiera w improwizowanych i melodyjnych formach.

Wszechstronnie utalentowany francuski muzyk Woodkid pojawi się na początku w Chorzowie pierwszego dnia imprezy. Artysta jest nie tylko kompozytorem i twórcą tekstów, ale także cenionym filmowcem i grafikiem. W 2011 wydał swoją pierwszą EP-kę, a w 2013 pierwszy album długogrający pod tytułem „Golden Age”. Od tego czasu należy do światowej czołówki twórców popularnej muzyki eksperymentalnej. Jako reżyser jest odpowiedzialny między innymi za klipy Katy Perry czy Lany Del Ray.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon