Ferie w śląskim zoo, czyli „ZOO-detektywi na tropie!”

W Chorzowie nie zabraknie okazji do aktywnego spędzenia ferii. Zimowa przerwa w nauce rozpoczyna się w poniedziałek, 16 stycznia 2023 r. a zajęcia dla dzieci przygotował m.in. Śląski Ogród Zoologiczny. Można tam wziąć udział w zabawie „ZOO-detektywni na tropie!”.

fot. Śląski Ogród Zoologiczny
Ferie w śląskim zoo

„ZOO-detektywni na tropie!” to niecodzienne zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Jak zapewniają w chorzowskim zoo ich uczestnicy nie tylko poszerzą swoją wiedzę o zwierzętach, ale będą się mogli poczuć jak profesjonalny detektyw.

- Dzieci analizując dane, rozwiązując zagadki i zbierając wskazówki, przy niewielkiej pomocy przewodnika, rozwikłają sprawę tajemniczego zniknięcia w śląskim zoo – tłumaczą organizatorzy.

Aktywne ferie w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Odbywać się będą przez całe ferie od 16 do 27 stycznia 2023 r. (poniedziałek-piątek), w godzinach 9.30 – 14.00. Grupy mogą liczyć od 10 do 20 osób, a koszt warsztatów wynosi 150 zł za grupę (plus bilet wstępu do zoo – 13 zł). Zapisy trwają na stronie internetowej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

- W trakcie 90 minutowego spaceru z przewodnikiem uczestnicy zabawy zapoznają się z wybranymi ekspozycjami zwierząt i poznają wiele interesujących faktów z ich życia, podanych w zabawnej i przyjaznej formie. Każdy z uczestników otrzyma specjalne „zapiski śledczego”, z zestawem łamigłówek do rozwiązania, dlatego prosimy małych detektywów o zabranie ze sobą długopisu lub ołówka – informują w zoo.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 666 031 185.

Muzeum Hutnictwa

Może Cię zainteresować:

Kreatywne ferie w Muzeum Hutnictwa, czyli Zimowe Przygody Przetopka

Autor: Maciej Poloczek

10/01/2023

Etnoferie w skansenie

Może Cię zainteresować:

Etnoferie w chorzowskim skansenie

Autor: Maciej Poloczek

28/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon