Fałszywi policjanci oszukali, a prawdziwi odzyskali pieniądze seniorki z Chorzowa

Starsza kobieta z Chorzowa padła ofiarą oszustwa na policjanta. Wprowadzona w błąd przekazała kurierowi oszczędności swojego życia. Dzięki działaniom prawdziwych funkcjonariuszy pokrzywdzona odzyskała pieniądze.

Odzyskane pieniadze

Seniorka z Chorzowa dała się się oszukać mężczyźnie, który zadzwonił do niej i podawał się za policjanta. Mężczyzna wyłudził od niej pieniądze, które starsza kobieta przekazała kurierowi. Gdy się zorientowała, że padła ofiarą oszustwa natychmiast zawiadomiła o tym policjantów.

Refleksja przyszła późno, ale tym razem sprawa zakończyła się pozytywnie. Kryminalni z Chorzowa odzyskali całą kwotę, którą kobieta przekazała oszustom.

- Gdy prawdziwi mundurowi zadzwonili do pokrzywdzonej z dobrymi informacjami, ta myśląc, że to znowu oszuści, umówiła się z nimi dopiero, gdy mogli być przy tym inni członkowie rodziny – informuje chorzowska policja.

W uzgodnionym terminie kryminalni przekazali pokrzywdzonej całość odzyskanych przez pieniędzy. I wszystko wskazuje na to, że ta kobieta nie da się już oszukać.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon