Fałszywa pracownica wodociągów okradła seniorkę z Chorzowa

Policjanci z Chorzowa ustalają tożsamość oszustki, która okradła seniorkę z Chorzowa. Zapukała do jej mieszkania i przedstawiła się jako pracownica wodociągów. Wyszła z oszczędnościami 80-letniej kobiety.

Policja 112

Nieznana kobieta w czwartek, 7 lipca 2022 r., zapukała do mieszkania 80-latki z Chorzowa. Podawała się za pracownicę wodociągów i pod pretekstem sprawdzenia czy nie doszło do awarii weszła do mieszkania.

- Następnie wykorzystując łatwowierność seniorki poprosiła o pomoc w kontroli ciśnienia wody. W tym czasie okradła seniorkę z oszczędności – informują policjanci z Chorzowa.

Gdy kobieta zorientowała się, że została oszukana zgłosiła to policjantom. Sprawą zajmują się mundurowi z chorzowskiej „dwójki”.

Policjanci ostrzegają – nie wpuszczać obcych do mieszkania

Chorzowscy policjanci ostrzegają, by nie wpuszczać obcych do mieszkania. Podkreślają, że przestępcy żerują przede wszystkim na naiwności osób starszych.

- Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego miasta by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym – zaznaczają mundurowi.

Funkcjonariusze przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkań obcych osób podających się za pracowników administracji budynków czy inkasentów.

- Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka – dodają.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon