EXPLORE. Nowy seans w Planetarium – Śląskim Parku Nauki

Lądowanie na Księżycu, budowa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czy sondy kosmiczne wysłane poza granice Układu Słonecznego – m.in. o tym opowiada „Explore”, nowy seans w Planetarium - Śląskim Parku Nauki. Premiera w piątek, 15 lipca 2022 r., o godz. 19.00.

fot. Planetarium - Śląski Park Nauki
Explore

Byliście już w Planetarium Śląskim po modernizacji? Jeżeli nie, to doszedł jeszcze jeden powód, by odwiedzić to miejsce. Przygotowano tam nowy seans. Tym razem dotyczy on eksploracji kosmosu przez człowieka. To „Explore”, którego premiera odbędzie się w piątek, 15 lipca, o godz. 19.00. Kolejne seanse zaplanowano m.in. na sobotę i niedzielę.

- Człowiek od zarania dziejów z fascynacją spoglądał w niebo. Gwiazdy inspirowały badaczy takich jak Mikołaj Kopernik i Johannes Kepler. Prawa Keplera całe stulecia po śmierci ich autora pozwoliły na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu. Dzięki nim możliwe było zbudowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wysłanie sond kosmicznych poza granice Układu Słonecznego. Pokaz prezentuje, jak działają te prawa, używając prostych, łatwych do zrozumienia animacji i jasnych objaśnień – tłumaczą w planetarium

Seans „Explore” trwa 40 minut i składa się z dwóch części. Pierwsza to prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja w języku polskim.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lemoniada

Lemoniada 2022. Pierwszy w Polsce piknik futurologiczny

Budowa Planetarium Śląskiego 14

Jak powstawało Planetarium Śląskie

Planetarium slaskie

Zaprojektuj „Gwiezdnego Pluszaka”

Zacmienie

Zaćmienie Słońca. Specjalny pokaz w Planetarium Śląskim

Park Śląski lodowisko

Ostatnie dni na chorzowskich lodowiskach

Jakub wrobel

Znamy zwycięzcę 64. Olimpiady Astronomicznej!

Park Śląski Odnowione okolice stawów przy Planetarium Śląskim i Świątyni Petrycha

Zmieniły się kolejne miejsca w Parku Śląskim