EXPLORE. Nowy seans w Planetarium – Śląskim Parku Nauki

Lądowanie na Księżycu, budowa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czy sondy kosmiczne wysłane poza granice Układu Słonecznego – m.in. o tym opowiada „Explore”, nowy seans w Planetarium - Śląskim Parku Nauki. Premiera w piątek, 15 lipca 2022 r., o godz. 19.00.

fot. Planetarium - Śląski Park Nauki
Explore

Byliście już w Planetarium Śląskim po modernizacji? Jeżeli nie, to doszedł jeszcze jeden powód, by odwiedzić to miejsce. Przygotowano tam nowy seans. Tym razem dotyczy on eksploracji kosmosu przez człowieka. To „Explore”, którego premiera odbędzie się w piątek, 15 lipca, o godz. 19.00. Kolejne seanse zaplanowano m.in. na sobotę i niedzielę.

- Człowiek od zarania dziejów z fascynacją spoglądał w niebo. Gwiazdy inspirowały badaczy takich jak Mikołaj Kopernik i Johannes Kepler. Prawa Keplera całe stulecia po śmierci ich autora pozwoliły na eksplorację kosmosu i lądowanie człowieka na Księżycu. Dzięki nim możliwe było zbudowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i wysłanie sond kosmicznych poza granice Układu Słonecznego. Pokaz prezentuje, jak działają te prawa, używając prostych, łatwych do zrozumienia animacji i jasnych objaśnień – tłumaczą w planetarium

Seans „Explore” trwa 40 minut i składa się z dwóch części. Pierwsza to prowadzona na żywo przez lektora w języku polskim wędrówka po aktualnym niebie. Część druga to projekcja w języku polskim.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon