Europejski Kongres MŚP tym razem w zmienionej formie

Już za kilka dni rozpocznie się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Tym razem wydarzenie zostanie przeprowadzone w nowej, zmienionej formule. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa.

Ekmps2020

Dotąd EKMŚP był wielką, kilkudniową imprezą, która ściągała do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach tysiące przedsiębiorców, samorządowców, polityków praktycznie wszystkich szczebli i reprezentantów administracji centralnej. W obecnej rzeczywistości organizacja tak dużego wydarzenia jest nierealna, gdyż byłaby wyjątkowo ryzykowna dla jego uczestników. Odpowiadająca za kongres Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach postanowiła zniwelować to ryzyko, dlatego w tym roku impreza będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Jesienna edycja EKMŚP zostanie rozłożona na trzy miesiące i podzielona na kilka ścieżek tematycznych, które będą odbywać się w odstępie kilku tygodni w różnych miejscach na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii:

  • Think Eco! Forum - 29-30.09 Pszczyna
  • Inwestycje motorem rozwoju - 19-20.10 Katowice
  • II Regionalne Forum Energetyczne - 29-30.10 Wisła
  • Finansowanie Przedsiębiorstw i rozwoju gmin - 23-24.11 Katowice
  • Śląskie Forum Ekspertów - 09.12 Katowice
  • Branża hi-tech - 09-10.12 TBA

Kongres otworzy konferencja Think Eco! Forum w Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Wydarzenie rozpoczną prezes RIG Katowice Tomasz Zjawiony oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Spotkaniu będzie przyświecać idea "Czysta woda, czysta energia, czysta Polska". Jak można się domyślić, uczestnicy konferencji będą rozmawiać o zagadnieniach związanych z produkcją zielonej energii, ograniczaniem zanieczyszczeń i ekologicznymi technologiami. - Po zakończeniu dyskusji zostaną spisane i przygotowane rekomendacje, które następnie zostaną wystosowane zarówno do organów centralnych, jak również do organów Unii Europejskiej - informują organizatorzy.

Ważnym elementem poszczególnych wydarzeń odbywających się w ramach kongresu będą spotkania B2B. Przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać i wymienić się kontaktami zarówno osobiście, jak i poprzez specjalnie do tego stworzoną platformę online, która będzie umożliwiać również połączenia z gośćmi zagranicznymi.

Udział w EKMŚP jest bezpłatny. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o programie, gościach i prelegentach jest dostępnych na stronie internetowej wydarzenia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon